У Запоріжжі суд виніс вирок ексдепутату Олександру Сьомову за колабораціонізм

Зображення завантажується

Запорізький суд виніс вирок для Олександра Сьомова, що погодився стати “очільником” села Атманай. “Запорізький центр розслідувань” розповідає детально за що він отримав заочне покарання

Жовтневий райсуд визнав винним у колабораційній діяльності Олександра Сьомова. Він погодився співпрацювати з окупантами у селі Атманай, що у Мелітопольському районі. 

Так, населений пункт був окупований 24 лютого 2022 року. Надалі російські представники створили окупаційну адміністрацію – «Атманайский сельский совет». За даними слідства, Сьомов погодився його очолити у червні 2022-го.

На цій “посаді” чоловік виконував різні завдання росіян: налагодив навчальний процес у школах, найняв вчителів, організував роботу працівників у сільраді, сформував апарат “органу влади” тощо.

Також під час досудового розслідування були допитані свідки. Зі слів одного з них, обвинувачений передавав інформацію росіянам про тих, хто мав проукраїнську позицію. Окрім цього організовував масові заходи присвячені різним святам та забезпечував проведення референдуму.

Один з фермерів дав свідчення, що Сьомов вимагав у нього гроші за обробку землі, а у випадку відмови погрожував розправою з боку російських військових. Надалі у свідка декілька разів проводились обшуки росіяни, відібрали автомобіль та гроші, а його самого забрали до катівні, де він знаходився декілька днів.

Дослідивши покази свідків та докази суд дійшов до висновку, що винний у колабораційній діяльності. А тому має відбути покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також його позбавили права обіймати посади у державних та органах самоврядування найближчі 15 років. Однак, наразі чоловік ховається на окупованих територіях, а тому покарання почне діяти тільки після затримання.

Нагадаємо, що 56-річний, Олександр Сьомов був депутатом Кирилівської сільради.

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: Таксист з Михайлівки, який пішов на службу в «народну міліцію» заочно отримав 11 років тюрми

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі