Таксист з Михайлівки, який пішов на службу в «народну міліцію» заочно отримав 11 років тюрми

Зображення завантажується

Співробітник «народної міліції» у селищі Михайлівка отримав 11 років ув’язнення за колабораціонізм. Судовий процес був заочний, адже фігурант перебуває на тимчасово окупованій території України

Як з’ясував Харківський антикорупційний центр, засуджений – Дмитро Рибальченко. Це житель Михайлівки, який до повномасштабного вторгнення працював таксистом.  

На початку березня 2022 року, твердить слідство, Рибальченко добровільно погодився працювати при окупантах патрульним у Михайлівському відділі поліції. Він патрулював вулиці та забезпечував охорону під час агітаційних заходів на підтримку РФ, чергував у складі так званої слідчо-оперативної групи.

Як ідеться у вироку Хортицького районного суду Запоріжжя від 14 вересня, на суді свідки з-поміж місцевих жителів засвідчили, що неодноразово бачили Рибальченка на службі в окупантів. Одна зі свідків розповіла, що знає обвинуваченого «в обличчя». Чула, що він офіційно ніде не працював, нібито займався наркотиками. Жінка бачила фігуранта в «народній міліції» і підписувала у нього папери щодо її авто, аби не вилучили на блокпосту. Згодом чула від місцевих, що нібито Рибальченка звільнили як колишнього наркомана.

Ще один місцевий житель розповів, що Рибальченко підробляв у таксі, постійного працевлаштування не мав. Окупанти набирали до «народної міліції» місцевих наприкінці березня, туди йшли працювати заради грошей «всі ті, що не склались по життю». Бачив, що обвинувачений патрулював місто та був серед інших поплічників окупантів. Від начальника окупаційної «міліції» чув, що він звільнив Рибальченка, бо той не справлявся.

Інша місцева жителька розповіла, що знала Рибальченка та його колишню дружину. До повномасштабного вторгнення він працював таксистом, ремонтував машини, гнав і продавав самогон. На її питання, чому пішов на службу до окупантів, відповідав, що «хоч один місцевий повинен піти на таку роботу». Пояснював, що він знає «хто чим жив» і зможе навести порядок.

Ще один свідок розповів, що Рибальченко обійняв посаду у «народній міліції», адже мав прорадянські погляди і як він казав, «щоб прокормити родину». Він мав двох дорослих дітей і одну неповнолітню. Пропонував працювати і свідку, але той відмовився.

Серед інших доказів, які слідство надало суду – допис з Телеграм-каналу «Гнила черешня», який відстежує колаборантів із Запорізької області. У ньому йшлося про перелік осіб, які пішли на службу до «міліції» окупантів. Серед прізвищ було й Рибальченка.

Суд визнав фігуранта винним за зайняття посади у правоохоронному органі окупаційної влади та присудив 11 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Також Рибальченку на 11 років заборонено обіймати посади у правоохоронних органах та владі. Відбувати покарання він буде у разі затримання.

Анастасія Зубова

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі