У Запоріжжі розпочали нове будівництво автозаправки з порушеннями

Зображення завантажується

Місцева влада не має повноважень перевіряти заправки, які можуть вибухнути. Тому в прифронтовому Запоріжжі з постійними “прильотами” їх можна будувати впритул до житлових будинків

І от знову у Шевченківському районі Запоріжжя, на перетині вулиць Кольорової та Виробничої, вже декілька тижнів будують нову автозаправну станцію. Жителі ближніх будинків вимагають зупинити роботи. 

Територія по вулиці Виробничій, 7 належить «Автотранспортному підприємству «Таврія»». Раніше тут працювала станція технічного обслуговування та парковка. 

Фото автора

Зараз на території ведуться будівельні роботи зі спорудження АЗС. Встановлено газовий резервуар і колонку, будівельники копають котлован, поблизу спиляно дерева.

Фото автора
Фото автора

Жителі найближчих будинків обурені.

Між майбутньою АЗС на будинками немає і 20 метрів. Якщо глянути Державні будівельні норми, там порушення на порушенні.

Жителька сусіднього будинку Галина Спільна
Фото автора

В минулому пані Галина будівельниця. Тому вона одразу помітила низку порушень будівельних норм і звернулася до редакції «ЗЦР».

Ми перевірили відстань від майбутньої АЗС до сусідніх будівель. Дистанція між житловими будинками та автозаправкою менша за 20 метрів – замість дозволених 60-ти.

Фото автора

Окрім того, до території підприємства «Таврія» прилягає низка інших підприємств, які також потрапляють в небезпечну зону. Дистанція між ними менша за дозволені 40 метрів. На фото бачимо паркан за газовим резервуаром. За ним працює інше підприємство.

Фото автора

Відповідь інспекції будконтролю

Дізнавшись, що саме споруджують, Галина Спільна звернулася до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Запорізької міської ради і до Департаменту архітектури і містобудування. Про майбутню АЗС в Департаменті архітектури та містобудування нічого не знають і проектувальні документи будівництва не реєстрували.

Відповідь Інспекції на звернення Галини Спільної

Мешканці сусідніх будинків стверджують інше. Вони розмовляли з власником підприємства Олегом Сорокою, який запевнив їх, що всі дозволи для будівництва в нього є. 

Втім, в реєстрі дозвільних документів при пошуці по ЄДРПОУ АТП “Таврія” нічого не знаходиться. 

Як стверджують посадовці, інспекція не може перевірити дотримання будівельних норм: вона має повноваження перевіряти об’єкти тільки з класом наслідків СС1 і СС2 (з незначними та середніми наслідками). Автозаправка ж є об’єктом підвищеної небезпеки і має клас СС3. 

Відповідь Інспекції на звернення Галини Спільної

І виходить, що місцева Інспекція з архітектурно-будівельного контролю ще повноцінно не працює – досі “приймає документи” від аналогічної інспекції, тільки державної.
І тому тільки “центральний офіс” цієї Інспекції може провести повноцінну перевірку особливо небезпечних об’єктів, і так вже більше року. А поки фактично ніхто не може перевіряти небезпечні об’єкти – їх можна будувати безкарно.   

Це не перша автозаправка з порушенням будівельних норм і не перша, чиєї реєстрації немає в Департаменті архітектури та містобудуванні. І скрізь систематична проблема – перевірити порушення АЗС не можна, а будувати і працювати з порушенням – так. 

Якщо суспільний розголос не допоможе вирішити проблему, то жителі найближчих будинків планують йти скаржитися до міської ради. Громадяни намагатимуться вплинути на ситуацію та вибороти собі безпечне існування.

Читайте також: Що важливо у чутках про заміну Куртєва, або Як насправді працює міська рада Запоріжжя

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі