У Запоріжжі ініціюють громадські слухання з екологічного питання

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

“ЕкоКоаліція Запоріжжя” вимагає включити до майбутньої Програми поетапного зниження викидів заходи для боротьби з фенолом та формальдегідом. Розробники твердять, що у них немає потреби. Тож активісти запрошують мешканців міста долучитися до збору підписів за проведення слухань, аби підтримати їх позицію

Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва завершує розробку Програми поетапного зниження викидів для Запоріжжя. Цей документ має включати заходи, завдяки яким промгіганти міста будуть у наступні роки поступово знижувати забруднення повітря, води та грунтів. Основний текст вже готовий, зараз Інститут збирає зауваження до нього.

Втім, запорізькі екоактивісти незадоволені результатом. За їх словами, проєкт Програми не містить заходів для боротьби з двома ключовими речовинами, якими регулярно дихають запоріжці – фенолом та формальдегідом. Вони призводять до чхання, кашлю, гострих респіраторних захворювань, а у довгостроковій перспективі впливають на нервову систему. 

“ЕкоКоаліція Запоріжжя”, ЗЦР, інші громадські організації та активні громадяни неодноразово писали звернення та запити до міського управління з питань екологічної безпеки, в.о. міського голови Регіни Харченко та інших інстанцій. У зверненнях наголошували на небезпеці отруйних речовин і наводили статистику Гідрометцентра з регулярними перевищеннями їх допустимої концентрації. 

Втім, результату це не дало. Інститут ім. Марзєєва користується при оцінці забруднення  трирічними показниками рівня фенолу та формальдегіду у повітрі. І згідно з ними вважає, що суттєвих перевищень допустимої концентрації немає. При цьому посилається на окремий Наказ Мінприроди України від 2001 року.

Втім, як вказали нам запорізькі екологи, це – маніпуляція.

В Україні є лише 2 види ГДК (гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин – ред.) – середньодобові і максимальні разові. Середньодобові завжди жорсткіші за максимально разові. Бо разові – це одномоментний вплив. Людина вдихнула один раз отруєне повітря і все. Вважається, що організм людини може впоратися з таким одноразовим впливом. Середньодобові ж якраз спричиняють довгострокові наслідки. Впродовж доби людина здатна справитися з забрудненим повітрям, якщо граничні концентрації будуть набагато нижчими, ніж разові. А от так званих гранично допустимих середньорічних концентрацій в законодавстві України немає.

Запорізький еколог, на правах анонімності

Оскільки інститут ім.Марзєєва не враховує пропозиції громадськості, включно із нардепом Сергієм Штепою, “ЕкоКоаліція Запоріжжя” вирішила провести громадські слухання з по цьому питанню. 

У суботу та неділю активісти збиратимуть підписи за проведення зборів. Їх необхідно не менше 250-ти. Збір проводитимуть на каскаді фонтанів “Райдуга” 10 та 11 серпня. Крім того, небайдужим пропонують роздрукувати шаблон для збору і отримати підписи своїх друзів та знайомих. Передати підписані шаблони можна організаторам у місці збору. 

Скачати шаблон можна за посиланням

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі