У Запоріжжі ініціюють громадські слухання щодо закриття шкіл

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

За день активісти зібрали вчетверо більше підписів, ніж необхідно за нормативами. Повідомлення про ініціативу щодо проведення громадських слухань сьогодні, 3 червня, зареєстрували в канцелярії Запорізької міської ради. Предмет обговорення, згідно з документом, – “необґрунтоване та безпідставне масове закриття шкіл міською владою” 

У повідомленні про ініціативу ідеться про приєднання закладів освіти і ліквідацію майже 30 юридичних осіб закладів загальної середньої освіти. Згідно з текстом, громада Запоріжжя вважає, що управління мережею освітніх закладів відбувається не в інтересах безпеки та якісної освіти дітей та громади міста в цілому. Автори вимагають зупинити оптимізацію закладів загальної середньої освіти без проведення громадських слухань.

Як говорять учасники ініціативної групи, вони в першу чергу опікуються правами учнів шкіл, які можуть закрити, їх батьків та вчителів: це мешканці міста, і їх проблеми – це проблеми міста. Але насправді наслідки можуть зачепити всіх запоріжців

Діти самі нічого не вирішують. Вирішують дорослі. І якщо вони не бачать перспективи і бачать, що їх дітям погіршують умови, вони поїдуть. Не повернуться ті, хто вивіз дітей за кордон і для кого онлайн-навчання у рідній школі було тією ниточкою, що пов’язувала із Запоріжжям. І податків буде менше. А це вплине на всі галузі, які забезпечуються з бюджету. Місто стане депресивним.

Катерина Звєрєва, ГО “Хочу вчитись!”

За Статутом територіальної громади, для того, щоб ініціювати громадські слухання, необхідно зібрати 250 підписів. Протягом 1 червня ініціативна група зібрала 1005-ть. Їх додали до повідомлення на 113 листах.

Активісти вже повідомили секретарці міської ради, в.о.міського голови Регіні Харченко про свою ініціативу. Після реєстрації документу у канцелярії міський голова має протягом 20 днів визначити місце та час проведення слухань, виконком – забезпечити це проведення. Проанонсувати захід мають щонайменше за 10 днів. 

Читайте також: “У Запоріжжі продовжують обговорювати можливе закриття шкіл”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі