У Запоріжжі продовжують обговорювати можливе закриття шкіл

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Депутатська комісія з питань освіти не змогла вирішити, що робити із двома проєктами рішень міськради. У них ідеться про реорганізацію двох навчальних закладів і приєднання до них менших, сусідніх. В обговоренні взяли участь батьки учнів шкіл, які скорочують. Втім, жодних змін у порядку денному сесії так і не домоглися

Проєкти рішень, які оприлюднені на сайті Запорізької міської ради, містять пропозицію реогранізувати школи №№62 і 94. Реорганізація полягає у приєднанні до них, відповідно, шкіл №№30 і 39. Останні ліквідовують як юридичні особи та виселяють із приміщень.

На засідання профільної депутатської комісії 29 травня були запрошені профспілкові комітети шкіл, які планують ліквідувати, а також ініціативні групи батьків. Заступник міського голови Сергій Білов обґрунтував необхідність реорганізації запланованою у МОН постановою про те, що учні мають навчатися у школах за місцем фактичного проживання. 

Багато запорізьких дітей виїхали у більш безпечні регіони. Це потенційно може призвести до того, що середня наповнюваність класів у запорізьких школах стане меншою за визначений МОН показник у 27,5 учнів на клас. Школи із “недобором” доведеться дофінансовувати із місцевого бюджету, який, за словами чиновників, не має потрібних сум. Як повідомив Сергій Білов, департамент освіти направив до Міністерства лист із пропозицією знизити плановий показник для прифронтових громад. Це могло б врятувати школи із “недобором” від закриття.

Представники ініціативних груп батьків, а також голова ГО “ХОЧУ ВЧИТИСЬ!” Катерина Звєрєва, зі свого боку, не впевнені в ефективності ані листування з МОН, ані скорочення шкіл. Катерина Звєрєва послалася на досвід Харкова, Сум та інших міст, де навіть зменшення освітньої мережі не дало необхідного завантаження класів. Активісти пропонують проводити спільну з іншими прифронтовими містами адвокаційну кампанію за зменшення показника, а не закривати школи. Крім того, вони підкреслюють: поки що офіційного підтвердження того, що документ існує або запланований, немає, але проєкти закриття шкіл вже розглядаються.

Депутатська комісія у підсумку так і не визначилася із думкою з цього питання. Голова комісії Інна Пенчук запропонувала зняти обговорювані рішення із порядку денного сесії і відправити їх на доопрацювання в комісії. З іншого боку, депутат Сергій Ільченко заявив, що те, що відбувається на засіданні – політична маніпуляція і тиск на депутатів, які мають ухвалювати рішення у присутності батьків. Але і після того, як батьки залишили сесійну залу, жодного вердикту винесено не було.

Таким чином, проєкти рішень про реорганізацію двох навчальних закладів залишаються у порядку денному наступної сесії міськради.

Зауважимо, що раніше за скорочення мережі запорізьких шкіл висловилися колегія Департаменту освіти та науки – на спеціальному позачерговому засіданні, а також Ради директорів закладів загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти. Обидва органи зібралися протягом кількох днів після того, як тема закриття шкіл набула суспільного резонансу. 

Сьогодні, 30 травня, відбувся виїзд комісії Правобережного відділу освіти до ще двох шкіл, які планують реорганізувати. Під час виїзду з’ясувалося, що частина інформації, озвученої на засіданні депутатської комісії, не відповідала дійсності. Деталі читайте незабаром на сайті ЗЦР.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі