По 5 років за ґратами: Запорізький суд виніс вирок для двох організаторів “референдуму”

Зображення завантажується

У Запоріжжі суд виніс вирок для двох колаборантів – Антоніни Шостак та Віктора Кудінова, що допомагали проводити “референдум” на тимчасово захопленій Бердянщині. Після затримання вони мають провести 5 років за ґратами

Наприкінці червня, Жовтневий райсуд визнав винними в колабораційній діяльності Віктора Кудінова та Антоніну Шостак, що допомогли організувати так званий “референдум” у Дмитрівці, на Бердянщині. Журналістки “Запорізького центру розслідувань” розповідають докладніше про обвинувачених і сам вирок

За даними слідства, у вересні 2022-го, обвинувачені допомагали з організацією незаконного “референдуму” та збором голосів у селі Дмитрівка. Так, Кудінов та Шостак були членами так званої «участковой избирательной комиссии №69 ТИК Бердянского района». У їх обовʼязки входило – підготовка голосування, проведення агітації та власне збір голосів. Обвинувачені обходили будинки місцевих жителів із «урною» для голосування, щоб змусити їх віддати свій “голос”.

Відповідно, саме ці колаборанти забезпечили голосування вдома у присутності представників збройних сил РФ.

Під час спеціального судового розслідування були дослідженні докази проти Антоніни Шостак та Віктора Кудінова. Правоохоронці провели огляд мережі Інтернет і склали протокол. Слідчі виявили низку відеоматеріалів за участі обвинувачених.

Наприклад, правоохоронці виявили відео опубліковане на проросійському ресурсі “РИА Новости” від 24 вересня 2022 року. У відеоматеріалі ви можете побачити чоловіка, що тримає прозорий контейнер з бюлетенями для голосування та жінку, яка надає інтерв`ю щодо роботи пересувного виборчого пункту та перебігу голосування. 

У цій публікації Антоніна Шостак та Віктор Кудінов відкрито заявляють про те, що вони є представниками виборчої комісії. А також кажуть про їх роботу та  про ставлення місцевих жителів до референдуму, розповідаючи про щасливе майбутнє у складі Російської Федерації.

https://t.me/rian_ru/179181 

Окрім цього та інших відео, правоохоронці також допитали й свідка, що знайомий з цими жителями села Дмитрівка. За його словами, село було окуповане російськими військами 26 лютого, а вже у вересні окупаційна влада проводила так званий “референдум”. 

Свідок підтвердив, що обвинувачені брали активну участь у проведені “референдуму” – зі скринькою для голосування обходили будинки місцевих, агітували взяти участь у голосуванні, запевняючи, що все буде добре.

У результаті, суд кваліфікує дії, як колабораційну діяльність за ознаками участі в організації та проведенні незаконного референдуму. На підставі викладеного, суддя дійшов висновку про необхідність призначення кожному з обвинувачених покарання – 5 років позбавлення волі. А також конфіскувати майно, а саме квартиру, що належить чоловікові і частку квартири, що перебуває у власності в обвинуваченої Шостак. 

Окрім того, вони не зможуть обіймати посади в органах влади в найближчі 15 років. 

Читайте: У Запоріжжі новостворена фірма відремонтує шкільне укриття за 2 мільйони

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі