Освітній омбудсмен звернувся до в.о. міського голови Запоріжжя щодо закриття шкіл

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов направив офіційний лист Регіні Харченко щодо реорганізації закладів середньої освіти у Запоріжжі. Про це він повідомив батькам учнів запорізьких шкіл на їх звернення у мережі “Фейсбук”. Посадовець також надав посилання на електронну версію свого листа

Згідно з наданим батькам документом, до освітнього омбудсмена надходять численні звернення мешканців Запоріжжя щодо закриття шкіл. Запоріжці повідомляють про намір закрити гімназії № 30 та № 39. Вони вказують на завищений, як для прифронтового міста, показник необхідної середньої наповнюваності класів (кількості учнів на клас). А ще – скаржаться на відсутність комунікації щодо закриття шкіл.

Сергій Горбачов посилається на Закон України “Про освіту”, згідно з яким кожен має право здобувати початкову та базову середню освіту в найближчому та найбільш доступному закладі.

Омбудсмен просить Регіну Харченко навести підстави для реогранізації (фактично закриття) шкіл. Крім того, він очікує на відповіді на цілу низку запитань. 

Зокрема, освітній омбудсмен хоче отримати результати демографічного аналізу стану освітньої мережі і дізнатися, як будуть використовувати матеріально-технічну базу реорганізованих шкіл. Де візьмуть гроші на освіту, якщо державної субвенції таки виявиться недостатньо. Як саме інформували громаду про реорганізацію. Головне ж – які переваги отримають від реорганізації учні і як буде забезпечено права вчителів реорганізованих шкіл. 

Крім того, освітній омбудсмен не має переліку шкіл, які підлягають реорганізації, і просить його надати. Нагадаємо, що офіційної інформації щодо цього досі не оприлюднено.

Нагадаємо, на сесію міської ради, що відбудеться 5 червня 2024 року, винесено проєкти рішень щодо реорганізації гімназій №№ 30 і 39 – їх приєднають до інших шкіл. Втім, вчора на позачерговому засіданні депутатської комісії з питань освіти йшлося про те, що на сесії можуть з’явитися рішення і щодо інших шкіл. Деталі поки не оприлюднені.

Читайте також: “У Запоріжжі ініціюють громадські слухання щодо закриття шкіл

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі