Одне з найбільш дотаційних запорізьких КП наступного року отримає пів мільярда з міського бюджету

Зображення завантажується

“Запоріжелектротранс” щорічно отримує мільйони гривень з бюджету міста як дотації. На 2023-й рік планується виділити доволі серйозну суму. Чим обґрунтовується така пропозиція – знає “Запорізький центр розслідувань”, який отримав доступ до проєктів рішень

Депутати на майбутній сесії, під час якої формуватиметься бюджет Запоріжжя на 2023-й рік, голосуватимуть за затвердження програми із виділення на підтримку КП “Запоріжелектротранс” рівно 450 мільйонів гривень.

У пояснювальній записці сказано, що ця фінансова підтримка піде на зарплату співробітникам, підтримку технічного стану електротранспорту, придбання витратних матеріалів тощо. 

Представники КП зазначають, що, з початком війни Росії проти України, частина працівників евакуювалася, а графіки та розклад роботи підрозділів були оптимізовані, тому зарплатний фонд був зменшений – з 37 млн у січні до 30-31 млн у лютому. До того ж автобуси підприємства були залучені до евакуації людей з окупованих територій. Частина муніципальних автобусів повинна постійно знаходитися у резерві та перебувати у повній готовності до виїзду на випадок відкриття гуманітарних коридорів.

Враховуючи вищеназвані фактори, згідно з пояснювальною запискою, комунальне підприємство “не спроможне буде виконувати зобов’язання зі своєчасної виплати працівникам заробітної плати з нарахуваннями, виплат, які забезпечують стабільні пасажирські перевезення, та вимушене звертатися за допомогою до міської ради за отриманням фінансової підтримки з міського бюджету”.

Відзначимо, що тільки за 9 місяців 2021-го року «Запоріжелектротранс» разом з КП «Запорізький центр диспетчеризації громадського транспорту» з міського бюджету отримали 450,2 млн грн. Портал 061 повідомляє, що у поточному 2022-му році фінансова підтримка комунального підприємства “електротрансу” склала 503 млн.

Також нагадаємо, що секретар міської ради Анатолій Куртєв, що виконує обов’язки мера, неодноразово зазначав, що проїзд у громадському електротранспорті до кінця воєнного стану залишатиметься для містян безкоштовним. Разом з тим, плата за проїзд у комунальних автобусах складає 12 гривень.

Читайте також: Запорізький аеропорт наступного року потягне майже 88 мільйонів гривень з бюджету міста

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі