На утримання і ремонт доріг у Запоріжжі витратили 67 млн грн з початку року

Зображення завантажується

У період з січня по червень 2023-го, сума укладених договорів, що стосується доріг міста, склала майже 67 мільйонів гривень. Ці гроші витратили на утримання, ремонт покриття у різних районах міста, нанесення розміток, нагляд за цими роботами, відновлення пішохідної частини тощо. Ми проаналізували закупівлі і розкажемо про цифри, плани й виконавців

Цифри

За останні пів року міські департаменти та райадміністрації уклали договорів на 67 мільйонів гривень. Більшість грошей пішло на поточні і аварійні ремонти покриття, проте замовляли й нанесення дорожніх розміток, вирівнювання поверхонь, розробки схем дорожнього руху та інші суміжні роботи.

Окремо, ми підрахували й суму, що була виділена на дороги державного значення – а це майже 346 мільйонів гривень. Служба автомобільних доріг уклала 4 угоди. Найбільший договір на 345 мільйонів гривень укладений на утримання доріг, залишок грошей пішов на встановлення охоронної сигналізації систем моніторингу за дорогами та умовами руху, послуги з інженерного проєктування та збору даних.

Також ми звернули увагу, що замовлення робила Долинська сільрада на капітальний ремонт покриття. Ми відмітили їх, бо дороги, які збираються ремонтувати сільрада, проходять і у місті. У травні сума замовлень склала майже 10 мільйонів, а у червні оголосили ще дві закупівлі на 8,4 мільйона гривень очікуваної вартості.

ТОП замовлення

Тепер трохи детальніше про те, що вже роблять у місті бюджетним коштом і які роботи планують найближчим часом. Більшість закупівель були оголошені і проведені у травні-червні, деякі з них, ще перебувають на стадії “розгляду пропозиції” або “визначення переможця”. Ми розглянули ті у яких замовник вже уклав договір з виконавцем.

Так, наприкінці червня, комунальне підприємство “Водоканал” уклало договір з “Топ Енерджи Груп” на 5,9 мільйона гривень, однак це сума без ПДВ. Разом з податком сума виконання робіт становить 7,1 мільйона гривень. Цим коштом зроблять ремонт з відновлення асфальтобетонного покриття після проведення робіт на мережах водопроводу та каналізації. Простіше кажучи, це буде розбирання попередніх покриттів і ямковий ремонт.

Бенефіціарами “Топ Енерджи Груп” є Василь та Михайло Попови. Основним видом діяльності фірма вказує виготовлення виробів з деревини, корка, соломки та рослинних матеріалів для плетіння. У період з 2022 по 2023 роки, фірма отримала три підряди на 12,3 мільйона гривень. Два з них від “Водоканалу” – перший, про який ми розповіли вище і другий з аналогічними роботами, які комунальники замовляли раніше, у жовтні 2022.


Водночас раніше місто вже замовляло у цієї фірми ремонт доріг і вулиць. Тоді, наші колеги виявили, що “Топ Енерджи Груп” кілька разів “розігрувала” закупівлі з іншим підрядником. Вона також входила у групу повʼязаних між собою фірм.

Крім того, службових осіб “Топ Енерджи Груп” підозрюють у завищенні вартість та обсяги підрядних робіт та зловживаючи своїм службовим становищем під час будівництва зупинки по вулиці Ситова, 13-б. Наразі йде досудове розслідування.

А от, Департамент муніципального управління замовив нанесення дорожньої розмітки на 3,2 мільйона гривень. Підприємиця Яна Мурейко зобов’язується виконати роботи у Хортицькому, Олександрівському, Комунарському та Вознесенівському районах міста, а це перелік з 62 вулиці Запоріжжя.

Підприємиця Яна Мурейко зареєстрована з 2020-го, у Черкаській області. Основний вид діяльності –  будівництво доріг і автострад. Це її перший, а відповідно й найбільший підряд.

Районна адміністрація по Заводському району замовила ремонт автомобільних доріг загального користування за 2,9 мільйона гривень. За ці гроші відремонтують дорогу у приватному секторі по вул. Іркутській, що у Заводському районі.  

Виконає роботи підприємиця Юлія Рябуха. У період з 2022 по 2023 роки, Юлія Рябуха отримала три замовлення на 9,4 мільйона гривень. Два з них від Районної адміністрації по Заводському району, а також один від Хортицької адміністрації. 

Отже, за останні пів року великих робіт дороги у місті не замовляли. Здебільшого це ямковий ремонт, або точково оновлення покриття на комунальних дорогах міста. Ще частина грошей піде на оновлення розміток та пішохідних частин, після ремонтних робіт або руйнувань внаслідок влучення російського снаряда. Водночас після сезону злив багато доріг Запоріжжя почали “обвалюватися” і потребують ремонту. 

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Читайте також: Повітряна тривога: У Запоріжжі на систему сповіщення витратили 28,4 млн грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі