Повітряна тривога: У Запоріжжі на систему сповіщення витратили 28,4 млн грн

Зображення завантажується

Запорізька система оповіщення коштувала понад 28,4 мільйона гривень. Цю суму сплатили за програмно-технічний комплекс ще восени 2022-го. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував цю закупівлю, а також заплановані замовлення і розповідає про це докладніше 

“Увага!Повітряна тривога” – кожен запоріжець вже звик до цих сповіщень на екранах своїх телефонів, а також ревучих звуків сирени, що лунає з усіх куточків міста вдень та вночі. Для прикладу, у період з 1 по 26 червня, у Запорізькій області пролунало 1674 таких тривоги. 

Для того, щоб містяни були попереджені про загрози має працювати ціла система оповіщення. З листопада по грудень 2022 року місцева влада сплатила понад 28,4 мільйона гривень за систему оповіщення, що є найбільшою угодою серед інших міст, за даними журналістів DOZORRO

Так, Управління з питань цивільного захисту уклало договір з фірмою “Десент-А”, що запропонувала найменшу ціну. Це були відкриті торги з особливостями, на які подалися дві фірми – переможця “Десент-А” та “НВФ “Гранато”, що запропонувала виконати роботи на 5,7 тисячі гривень дорожче.  

Тепер детальніше й про те, що входить у цю суму. Для початку, зазначимо, що самі сирени – це лише маленька частина складної системи оповіщення. Наприклад, радіолокаційні підрозділи Повітряних сил ЗСУ фіксують маршрут літака, ракети або БПЛА й визначають можливу траєкторію. 

Надалі, ці повідомлення надсилають за допомогою спеціальних програм або телефоном — відповідним органам місцевої влади. Наші колеги з DOZORRO розповідали про цю складну систему у своєму матеріалі

У випадку Запоріжжя так само, левова частка суми – це спеціалізоване програмне забезпечення – 24,6 мільйона гривень. Залишок складає саме обладнання – 3,2 мільйона, а також 635 тисяч гривень ПДВ. 

Інші замовлення

Також, у червні 2023-го, Управління з питань цивільного захисту оголосило ще один тендер на розробку проєктно-кошторисної документації для нового будівництва системи централізованого оповіщення. Очікувана вартість замовлення становить понад 2,2 мільйона гривень. Свої пропозиції подало 5 учасників, тож замовник намагається визначитися з тим, хто ж буде виконавцем.

Наразі переможцем може стати фірма “Центр аудиту безпеки”, що запропонувала найнижчу ціну – 674 тисячі гривень. Чи вкладе з нею договір Управління, буде відомо згодом.

Окрім цього, оголосило закупівлю на обладнання для місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення й комунальне підприємство “Запоріжміськсвітло”. Проте, вже вкотре закупівля не відбулася. Так, одна з фірм подала вимогу про скасування закупівлі, через невідповідність тендерної документації вимогам чинного законодавства. До цього, були й інші скарги, наприклад, на дискримінаційні умови. 

Після цього замовник вирішив скасувати закупівлю у зв’язку з неможливістю усунення порушень. Інші закупівлі скасували через аналогічні причини. 

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Читайте також: У Запоріжжі провели тендер на відбудову Зестафонської за 29,4 млн грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі