На озеленення Запоріжжя витратили 79,8 мільйона гривень 

Зображення завантажується

Запорізька влада виділила майже 79,8 мільйона гривень із бюджету на роботи повʼязані з озелененням міста

З початком теплого сезону в Запоріжжі все частіше можна побачити, як саджають квіти, обрізають дерева, оновлюють газони, скошують траву тощо. Ці та інші роботи входять у процес озеленення. Щорічно на нього виділяються гроші з міського бюджету. Ми дослідили закупівлі за останні місяці і розповідаємо докладніше про те, скільки коштує озеленення, які роботи в нього входять і в кого їх замовляли  

У період із грудня 2022 по квітень 2023 року департаменти, райадміністріції, управління та інші міські структури витратили на озеленення території міста понад 79,8 мільйона грн. Водночас найбільше замовлення складає 56,7 мільйона грн, а найменше — 40 тисяч грн. 

Постачальник-лідер “Зеленбуд”

Левову частку – 84% від суми – отримає комунальний “Зеленбуд”. Це два замовлення на 67,3 мільйона грн. 

Перше замовлення від Управління з питань екологічної безпеки на 56,7 мільйона гривень. За ці гроші працівники “Зеленбуд” висадять однорічні квітки, коситимуть траву, доглядатимуть за трояндами, прибиратимуть газони тощо. Період виконання робіт до грудня 2023-го. 

Друге — від Департаменту інфраструктури, що замовив послуги з озеленення і догляду за рослинами та деревами на 10,6 мільна гривен. За ці гроші працівники виконавця будуть займатися озелененням до лютого 2023-го. А саме: доглядати клумби та газони, косити траву, обрізати дерева і прибирати гілки. Водночас працівники виконуватимуть і сезонні роботи. Наприклад, прибиратимуть паркові та садові доріжки від снігу. 

Обидві закупівлі були відкритими з особливостями, тобто кожен охочий міг податися на них. Проте конкурентів у комунальників не було.

Райадміністрації і покіс трави

Районні адміністрації міста активно замовляли роботи, повʼязані саме з покосом трави. Суми закупівель були різні, бо ціна залежала від спектру і обʼєму робіт і їхніх виконавців.  

Наприклад, Райадміністрація Дніпровського району замовила покіс у фірми “Еко Вік Плюс” за 1,5 мільйона гривень. Втім цим коштом фірма не тільки займеться травою, але й прибиратиме урни та дитячі та спортивні майданчики, буде утилізувати відходи, стежитиме за газонами тощо. Раніше “Еко Вік Плюс” був одним з основних конкурентів “Зеленбуду”. Зараз же фірма системно виконує схожі роботи для міста щорічно. Наприклад, у 2022-му році місто замовило в цієї фірми послуг на понад 4 мільйони гривень.

Райадміністрація Комунарському району замовила покіс за 1,09 мільйона гривень. За ці гроші фірма “Екостройсервіс” прибиратиме газони району і утилізуватиме траву. Міські структури користувалися послугами фірми і раніше. У 2022-му місто зробило замовлень на 4,7 мільйона грн, за даними BI Prozorro.

Райадміністрація Шевченківського району замовила покіс трави і її прибирання в Геннадія Ярошенко на 1,06 мільйона гривень. За ці гроші підприємець має виконувати роботи до жовтня 2023-го, орієнтовно – 2 рази на місяць. Чоловік з таким ПІБ балотувався до Запорізької міськради у 2015-му від “Радикальної партії Олега Ляшка”. За 2022 рік місто замовило в підприємця послуг на майже 4 мільйони грн, за даними BI Prozorro.

Інші райадміністрації зробити схожі замовлення на менші суми або поки не замовили роботи взагалі.

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Читайте також: У Запоріжжі виділили 395 тис. грн на постраждалі від росракет багатоповерхівки

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі