Культурне злиття: запорізька влада планує укрупнити палаци і театри

Зображення завантажується

Запорізькі палаци культури планують зробити філіями єдиного центру, а також реорганізувати два театри. Рішення про ці злиття можуть ухвалити вже на найближчій сесії. 

У листопаді, депутати міськради розглянуть два проєкти рішення про злиття: перше щодо палаців культури, а друге щодо театрів. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував проєкти і розповідає, які зміни чекають на заклади у разі, якщо за них проголосують.  

Що чекає на палаци?

Перший проєкт рішення, який підготував Департамент туризму і культури стосується палаців. Так, планує зробити єдиний Центр культурних послуг, а 5 чинних закладів перетворити на його філії. Ось їх перелік:

  1. “Заводський”, що розташовано по вулиці Орджоникидзе, 22, (раніше Павлокічкаська). Це біля зупинки громадського транспорту ДК “Заводський”.
  2. “Молодіжний” по вулиці Лізи Чайкіної, 53, що поруч з зупинкою “Павло-Кічкас”
  3. “Орбіта” по вулиці Лермонтова, 9, що поруч з зупинкою “ТЦ”Україна”
  4. “Титан”, що по вулиці Перемоги, 131, біля зупинки Гагаріна, 131.
  5. “Хортицький”, що по проспекту Інженера Преображенського, 15, це зупинка “Школа №9”.

Цей проєкт обґрунтували тим, що заклади неприбуткові і застарілі, а тому не мають умов для творчих колективів та проведення заходів. А самі будівлі потребують капітального ремонту. 

Водночас у пояснювальній записці прописали, що ці проблеми буде вирішено саме завдяки “злиттю”. За планом, щорічно прибуток має складати близько 13 мільйонів гривень. І саме за рахунок цих коштів хочуть зробити ремонт будівель, підвищити зарплати та оновити технічну базу. 

Також обіцяють сучасні концертні зали, комфортні аудиторії для занять колективів, студії звукозапису, мультифункціональні коворкінги для проведення різноманітних заходів тощо.

Що чекає на театри?

Друге рішення стосується злиття двох запорізьких театрів. Мова йде про наступні заклади: 

  • Театру – лабораторії «Ві» по вулиці Наукове містечко,35, що на острові “Хортиця”.
  • Театр танцю по вулиці Лермонтова, 9, що поруч з зупинкою “ТЦ”Україна”

Їх хочуть “злити” у «Муніципальний театр “Дім актора”». Цей проєкт має схоже обґрунтування. У пояснені до рішення зазначено, що театри мають ряд проблем та потребують повного перезавантаження: немає попиту на вистави, відсутність коштів, а також стратегій розвитку та маркетингу тощо. Водночас за даними Департаменту міськрада виділяє на театри понад 14 млн грн щорічно. 

Коштом оптимізації театрів планують отримувати 6,3 мільйона гривень щорічно. Окрім того, обіцяють створити першу у місті бібліотеку сучасного мистецтва, де будуть зберігатися українські артбуки та проходитимуть виставки. Також планують створити Центр сучасного мистецтва, як підрозділ міського центру народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім». Його планують розмістити за адресою пр. Соборний, 29, це будівля колишньої студентської поліклініки.

Отже, якщо депутати проголосують за ці проєкти, то злиття відбудеться найближчим часом. Зазначимо, що таке рішення може призвести до скорочення низки робочих місць. Нагадаємо, що раніше ми вже розповідали про медичне злиття і ризики, які воно потягне за собою. 

Читайте також: Геть з Запоріжжя, москаль некрасивий: депутати голосуватимуть за перейменування вулиць

“Слова “Україна” у них взагалі немає”: примусова русифікація дітей на Запоріжжі і роль колаборантів у цьому злочині

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі