Кандидати від “ОП-ЗЖ” та “Нашого краю”: люди Кальцева, наближений бізнес і колишні регіонали

Зображення завантажується

Володимир Кальцев на цих виборах йде до міськради аж двома партіями, а не однією. “Наш край” з минулого політичного сезону вирішили не класти в шухляду, а просто додати бонусом до більш популярної “Опозиційної платформи”. Головне, щоб на обидва списки вистачило довірених кадрів.

Одвічний кандидат на мера Запоріжжя Володимир Кальцев цього року підтримав у боротьбі за крісло міського голови Володимира Буряка. І це не спонтанний вчинок з його боку, а вже досить тривала позиція підтримки нинішньої влади.

Все почалося з минулих місцевих виборів. Тоді Володимир Кальцев очолив партію “Наш край” і провів у Запорізьку міськраду 6 депутатів, які потім увійшли в так звану провладну коаліцію з “Новою політикою” (партія з орбіти “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва) та “Опозиційним блоком” – відчутну частку якого сформували вихідці з підприємств групи “Метінвест” Ріната Ахметова. А закріпив цей владний союз вихідець з тієї ж групи “Метінвест” – головний інженер ПАТ “Запоріжсталь” Володимир Буряк.

Цього ж року Володимир Кальцев пішов на вибори з новою партією – “Опозиційна платформа – “За життя”, народним депутатом від якої став нещодавно. І забрав з собою помітну частину партактиву “Нашого краю”. Втім, у його начебто минулій партії вже на нинішніх виборах все ж залишились свої представники. З огляду на це, ми розглянемо кандидатів одразу від двох партій в одному тексті, а перед цим зробимо невеличкий акцент на тих кандидатах, які мають найбільше шансів виграти вибори. 

Нагадаємо, на прийдешніх місцевих політичних перегонах виборець має проголосувати не лише за партію, а й окремо за кандидата на окрузі. Так, найкращі шанси на обрання є в кандидатів з першої десятки загальноміського списку і вищих позицій в “окружних” списках (детальніше про виборчі нововведення ми писали тут). Якщо коротко, люди з першої десятки загальноміського списку проходять на місця у раді, якщо сукупно партія долає 5-відсоткової бар’єр, а щоб кандидат поза десяткою вирвався вперед, йому треба набрати 25% виборчої квоти. Якщо базуватись на показниках місцевих виборів 2015 — то це приблизно 900 голосів. А перші два-три номери в окружних списках ОПЗЖ можуть розраховувати на подолання виборчої квоти за рахунок тих виборців, які не переймаються прізвищами, та просто голосують за партійний бренд. 

Так, від партії “Опозиційна платформа “За життя” мають шанс пройти у міськраду такі кандидати: Василь Полюсов (депутат міськради), Людмила Огороднік (начальник оздоровчого комплексу), Дмитро Міщенко (директор фірми), Сергій Журавель (директор фірми), Олег Домбровський (підприємець), Дмитро Чудненко (голова у благодійному фонді), Олександр Курніков (колишній командир “Беркуту”), Дмитро Бренер (перевізник), Денис Симаков (помічник нардепа Кальцева), Валентин Зарва (помічник нардепа Кальцева), Ігор Павленко (працює на фірмі помічника нардепа Кальцева), Ігор Воєводін (депутат міськради від “Наш край”, Микола Ярмощук (директор комунального закладу), Артур Кіжнер (підприємець). 

Партія “Наш край” на преміум місця поставила таких представників: Марія Походенко (арт-директор у “Наш край”), Артем Мороз (директор фірми), Роман Сливчук (директор фірми), Олександр Топчий (директор фірми), Олександр Фурсін (доцент у ЗНУ), Олександр Крутіло (директор фірми), Олена Рудоман (директор туристичної фірми), Володимир Кузенко (підприємець), Євген Кайола (директор фірми), Євген Гофман (технічний консультант), Микита Лебедєв (підприємець), Вікторія Яковенко (адвокат), Андрій Волошин (начальник охорони на фірмі), Максим Скалозубов (завідувач відділенням у лікарні).

А тепер перейдемо до найцікавішого – безпосереднього аналізу кандидатів, бо за сірою інформаційною довідкою від ЦВК вони марно ховають свій різнобарвний досвід.

Працівники Кальцева

Володимир Кальцевнародний депутат України від партії “Опозиційної платформи за життя”. У Верховній Раді Володимир Кальцев встановив антирекорд з кнопкодавства – 9 разів він проголосував за іншого депутата. 

До цього був депутатом Запорізької міськради від партії “Наш край”, головою Запорізької міської організації цієї партії. Також був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата від “Партії регіонів” Сергія Кальцева (свого брата), заступником голови Запорізької ОДА, секретарем Запорізької міськради та виконувачем обов’язків мера.

Останнім місцем роботи Володимир Кальцев вказував – аналітик ТОВ “Компанія Александр”. Радником голови цієї фірми вказується і брат Володимира Кальцева – Сергій Кальцев (нині депутат Запорізької облради від “ОП-ЗЖ”). На сайті фірми обидва значаться засновниками групи компаній “Александр” (спеціалізація – нерухомість, сільське господарство, будівництво, абразивний інструмент, гірничо-металургійне виробництво). Зокрема,  співвласником ТОВ “Торговий дім “Александр” (75%) і нині є Володимир Кальцев. 

Ще одна фірма Володимира Кальцева – “Ленд Дівелопментзбиралася побудувати в центрі Запоріжжя торгово-розважальний центр на місці скверу, однак мешканці будинків поряд та активісти завадили цьому будівництву. 

Станом на 2018 рік у земельному банку Кальцева було 70 га землі в межах міста Запоріжжя. Періодично з’являються новини про будівництво об’єктів фірмами Кальцева.

Загалом ТОВ “Торговий дім Александр” отримало підрядів по всій Україні на 70 млн грн. 

Роман Таран – заступник директора у Товариство “Александр Дівелопмент” (цю фірму зазначав у своїй декларації Володимир Кальцев). Роман Таран також депутат Запорізької міськради від партії “Наш край”. раніше був секретарем Запорізької міськради, депутатом від “Партії Регіонів” та директором комунального підприємства “Запорізьке міське інвестиційне агентство”.  

Геннадій Криворученко – заступник директора у ТОВ  “Компанія “Александр”.

Ольга Волинець – керівниця юридичного департаменту у ТОВ “Торговий Дім “Александр”. 

Бюджетники

Тетяна Ярмощук – директорка у КНП “Госпіталь ветеранів війни” Запорізької обласної ради. Тривалий час пропрацювала лікарем, була депутатом Запорізької міськради від “Партії регіонів”. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”. 

Також у списку партії є її чоловік – Микола Ярмощук (*** – тут і надалі зірочками будуть вказуватися кандидати на преміум-місцях) – директор КЗ “Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівського молоді”. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Вказувався членом Запорізької міської організації “ОП-ЗЖ”. До цього тривалий час працював у школах, також був заступником голови Запорізької ОДА, помічником нардепа Сергія Кальцева та депутатом Запорізької облради від Партії Регіонів. Ярмощук також був директором Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької облдержадміністрації, але його звільнили внаслідок люстрації (бо він був заступником голови ОДА більше року за час президента Віктора Януковича). Однак нещодавно він це оскаржив у суді першої інстанції, і ОДА зобов’язали поновити його на посаді. 

Світлана Аксьонова – заступниця директора КНП  “Госпіталь ветеранів війни” Запорізької обласної ради. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”.

Тетяна Бєлоусова – практична психологиня у Відраднівський заклад загальної середньої освіти Широківської сільської ради Запорізького району. разом з матір’ю Володимира Кальцева співволодіє ТОВ “Вентан Україна” та ТОВ “Запоріжбудінвестплюс”.

Її чоловік Геннадій Бєлоусов був директором ТОВ “Компанія Александр”. Також як власник ТОВ “Енергопромснаб” Вадим Бєлоусов підігрував фірмі Кальцева на тендері. 

Олена Готовкіна – майстриня енергослужби у Концерн “Міські Теплові Мережі”. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”. 

Людмила Корольова – контролерка теплового господарства у Концерн “МТМ”.

Денис Симаков (***) – заступник директора у Запорізька загальноосвітня школа I-III ступенів №15 Запорізької міської ради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Був помічником Володимира Кальцева як депутата Запорізької міськради та зараз помічник як нардепа.

Вероніка Кириченко – докторантка аспірантури та докторантури у Запорізький Національний Університет. Раніше, вочевидь, працювала у Департаменті з надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради та Управлінні з питань праці Запорізької міськради. Її чоловік очолював Департамент реєстраційних послуги Запорізької міськради. Висував свою кандидатуру на посаду голови Національної служби здоров’я України, також не відобразив у декларації задекларувати автомобіль, але справу закрили за строками давності.

Ірина Мєлікова – директорка у початковій школі “Гармонія – плюс” Запорізької міської ради.

Богдана Залевська – заступниця директора Запорізька гімназія №6 Запорізької міської ради.

Дмитро Кулагін – професор у національному університеті “Запорізька політехніка”. Отримував від Президента України нагороду “Заслужений винахідник України”. 

Тамара Денисова – викладачка історії у запорізькій загальноосвітній вечірній школі № 31. 

Людмила Маринюк – директорка позашкільного навчального закладу “Міський Палац дитячої та юнацької творчості” Запорізької міської ради. Раніше очолювала комунальний канал МТМ (нині телеканал Z) стала керівницею за часів коли Володимир Кальцев був секретарем міськради;

ще раніше була головним редактором газети “Наше время плюс”, яка свого часу підтримувала братів Кальцевих на виборах. Була депутатом Запорізької міської ради від Партії регіонів. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”. Донька Людмили Маринюк – Валентина Матвєєва – як співвласниця ТОВ “Еко-січ” отримувала підряди від Запорізької міськради. Чоловік Валентини Матвєєвої – Віталій Матвєєв – був помічником депутата Запорізької міськради від “Нової політики” Віталія Тишечка (нині кандидат в мери). 

Леся Свіженко – завідувачка кардіологічним відділенням КУ “Міська лікарня №1”.

Оксана Буц – завідувачка фізіотерапевтичним відділенням КНП “Міська лікарня № 9” Запорізької міської ради.

Бізнес

Людмила Огороднік (***) – начальниця дитячого оздоровчого комплексу “Чайка” ПАТ “Запоріжтрансформатор”. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”. Була депутатом Запорізької міськради від Партії регіонів.

Людмила Шаталова – заступниця директора з управління персоналом ТОВ “ТД “АК Ритм”, до якої мали відношення брати Кальцеви, а нині кінцевим бенефіціаром значиться їхня мати.

На місцевих виборах 2015 року Людмила Шаталова балотувалася від партії “Наш край”. Була депутаткою Запорізької міськради від Партії регіонів. Разом з матір’ю Володимира Кальцева володіє ТОВ “Укрбудсервісінвест” та ТОВ “Преміумбудінвест”.

Василь Полюсов (***) – директор ТОВ “Мотор інвест груп” – фірма займається пасажирськими перевезеннями. Депутат Запорізької міськради від партії “Наш край” (до цього також декілька разів був депутатом цієї ради). Телефонно-адресних родичок фірми Полюсова фігурували у кримінальному провадженні щодо підробки документів для заволодіння землею. Також кооператив “Зелений Гай”, який співзаснував Полюсов, підозрювали у підробці документів для захоплення землі в часи керування ним земельною комісією у міській раді. На одній з нещодавніх сесій Василь Полюсов проголосував за передачу в оренду ділянки кооперативу “Зелений Гай”. Фірма ТОВ “Альтернатива-2003” (якою керував Полюсов) фігурувала у кримінальному провадженні щодо заниження вартості ділянок міськрадою.

Сергій Кальцев висував кандидатуру Василя Полюсова на посаду комунального підприємства “Запоріжзеленхоз”.

Дмитро Міщенко (***) – комерційний директор ТОВ “НКМ ГРУП”. Фірма отримала декілька підрядів по Україні на 6 млн грн.  На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Самопоміч”, місцем роботи тоді вказував директор ТОВ “Спецбудмонтаж ХХ1”. Разом з депутатом Запоірзької міськради Віктором Прітом був співзасновником ТОВ “Вітторіо прітті”. 

Андрій Розумович – директор ТОВ “Агенство нерухомості “Арсенал”, ця фірма входить у групу компаній “Арсенал”. Одна з фірм цієї групи (де Розумович був співвласником) була забудовником житлового комплексу “Бородіно” і за пайовою участю мала нібито побудувати дитячий садок, однак цього не зробила. Тому прокуратура хотіла стягнути з фірми компенсацію у вигляді 800 тис. грн (нині справа ще розглядається). 

Помічник нардепа Володимира Кальцева та його заступник у запорізькому осередку ОП-ЗЖ. 

Ігор Павленко (***) – заступник директора ТОВ “Свобода трейд”, співвласником цієї фірми є Андрій Разумович (помічник нардепа Володимира Кальцева та забудовник). 

Сергій Журавель (***) – директор ТОВ “Інвест трансгруп”.

Дмитро Бренер (***) – директор ТОВ “Автопростір Запоріжжя” (фірма-перевізник), вказувався  Разом з Василем Полюсовим засновником у обслуговуючому садівничому кооперативі “Зелений гай” та керує у ТОВ “Стойколор”, де співвласниця – матір дружини Полюсова.

Валентин Зарва (***) – фахівець з найму робочої сили Повне Товариство “Ломбард “Перший” ТОВ “Мікрофінанс і компанія”. Помічник нардепа Володимира Кальцева. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Керує Запорізьким міським об’єднанням Української спілки ветеранів Афганістану.

Олександр Кияниця – директор ТОВ “Медінтранс” (фірмою володіє ТОВ “Александр С”, яке зареєстровано за однією адресою з фірмами Кальцевих). На міських виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, значився помічником депутата Запорізької облради Сергія Кальцева.

Юрій Смоляк – консультант ТОВ “Ті Технолоджи”, фірма отримала 4 підряди від ДП  “Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” імені академіка О. Г. Івченко” на 1,3 млн грн. Особа з ПІБ Смоляк Юрій Васильович входила до керівництва ПП “Віза-сервіс”, якою володіє Василь Завгородній – чоловік депутатки Запорізької міськради попереднього скликання від Партії регіонів Людмили Завгородньої, яка керує клінікою “Мотор Січ”. Партнерами сина Василя Завгороднього – Олександра – у ще одній фірмі були Артем Малиш і Віктор Великий. Малиш – це син голови наглядової ради та директора зі зв’язків з громадськістю ПАТ “Мотор Січ” Анатолія Малиша. Нині покійний Віктор Великий був депутатом Запорізької міськради від “Нової політики” (партія з орбіти “Мотор Січ”) та працював у “Мотор Січ”. Один з основних партнерів ДП “Івченко-Прогрес” – це ПАТ “Мотор-Січ”. У 2007 році обидва підприємства підписували засновницький договір про створення об’єднаної корпорації.

Віталій Несмашний – начальник з логістики Державного підприємства “Івченко-Прогрес”. Помічник нардепа Володимира Кальцева. Значиться головою Шевченківської районної організації “ОП-ЗЖ” у Запоріжжі. 

Денис Архипов – голова профспілки Державне підприємство “Івченко Прогрес”.

Світлана Сіровець – фахівчиня із зв’язків з громадськістю та пресою Державне підприємство “Івченко-Прогрес”. На місцевих виборах 2015 року балотувалася від партії “Наш край”. 

Іван Трибой –  директор оздоровчого комплексу “Жемчуг” Державного підприємства “Івченко Прогрес”. 

Олександра Фокіна – директорка з виробництва ТОВ “Жилсервісбуд”, яке отримало підрядів на 52 млн грн від КП “Запоріжремсервіс” Запорізької міськради. Директором цієї фірми є колишній працівник ПрАТ “Запоріжвогнетрив” з групи Метінвест Ріната Ахметова. Раніше Олександра Фокіна також керувала ТОВ “Оселя-хортиця”, яке отримало від “Запоріжремсервіс” підрядів на 3 млн грн. 

Ігор Премеленний – фізична особа-підприємець. Член ради Дніпровської місцевої організації “ОП-ЗЖ” у Запоріжжі. 

Артур Кіжнер (***) – фізична особа-підприємець, його дружина працює в в Управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради у Комунарському районі. Особа з ПІБ Кіжнер Артур Олегович підписувала петицію в підтримку будівництва торгово-розважального центру Кальцева. 

Олег Домбровський (***) – фізична особа-підприємець. Вказувався керівником Запорізької міської організації “ОП-ЗЖ” та працівником у ПАТ “Запоріжтрансофрматор” – підприємство на 97% належить Фонду “Сьомий” ТОВ “Компанія з управління активами “Сварог Ессет Менеджмент”, який пов’язували з бізнесменом Костянтином Григоришиним. 

Роман Хижняк – начальник цеху ПАТ “Запоріжтрансформатор”. Помічник депутатки Запорізької міськради від “Нашого краю” Оксани Губіної. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. 

Павло Яковенко – фізична особа-підприємець.

Анастасія Тарасенко – фахівчиня з маркетингу в соціальних мережах.

Олексій Гавріков – головний інженер ТОВ “Селтік Фрост”. Цією фірмою володів підлеглий депутата Запорізької міської ради Олександра Константинова – закупівельник  ТОВ “Епіцентр К”. “Селтік фрост” отримала вже 23,5 млн грн – здебільшого на ремонт ОСББ. Також низку підрядів від міськради отримала фірма, де працює дружина Константинова – ТОВ “Легіон” – на 3,3 млн грн.

На місцевих виборах 2015 року Олексій Гавріков балотувався від партії “Наш край”. Був директором міського комунального підприємства “Основаніє”, його прибрали з посади через нібито незаконне звільнення одного з працівників та після незадовільних результатів аудиту підприємства і зміни влади у Запоріжжі. Також його судили за ухилення від сплати податків на 2,7 млн грн на чолі цього комунального підприємства, однак нещодавно звільнили від кримінальної відповідальності через погашення боргів. Олексій Гавріков був депутатом Запорізької міськради від “Партії регіонів”. 

Вадим Овдієнко – начальник електротехнічної лабораторії Акціонерне товариство “ВІТ“, яке займається створенням електротехнічного обладнання.

Станіслав Стешенко – директор ТОВ “Десна плюс” – займається обслуговуванням автомобілів.

Любов Гладун – начальниця кошторисного відділу ТОВ “Хімвектор“, яке належить Дмитру Фірташу. Фірма отримала підрядів на 400 млн грн від держпідприємств, на які Фірташ має вплив (зокрема ТОВ “ЗТМК”).

Олена Кареліна – керівниця відділу ТОВ “Дігідрол”. Помічниця депутатки Запорізької міської ради від “Самопоміч” (нині “Єднання Володимира Буряка”) Олени Галкіної.

Сергій Бумбу – співзасновник ТОВ “Південь-Промбуд” – фірма отримала підрядів в Запоріжжі на 1 млн грн (переважно від ОСББ). Другим власником “Південь-Промбуд” є Олексій Завіров, особа з його ПІБ керувала ТОВ  “Агро-виробниче підриємство Дружба”, де власниками нині вказуються Юрій Карпенко та ТОВ “Укрспецсвітло” – печатки цієї фірми знаходили під час обшуку за адресою реєстрації ТОВ “Теплобудімпорт”, яке  фігурувало у справі з ймовірного розкрадання грошей при будівництві шкільних стадіонів. “Теплобудімпорт” співволодіє Олександр Білов – батько директора Департаменту культури і туризму Запорізької міськради Сергія Білова. Окрім цього, співвласник “Укрспецсвітло” – Сергій Бріцин співволодіє ТОВ “Архітектурно-конструкторське бюро “Південь-буд”, яке отримує підряди від міськради. Сам Сергій Бріцин балотується у міськраду від партії нинішнього мера Володимира Буряка “Єднання”.

Олена Лучко – начальниця юридичного відділу ПАТ “Запорізький абразивний комбінат” (“Компанія “Александр” братів Кальцевих є офіційним дистриб’ютором цього підприємства). Комбінат на 80% належить австрійській компанії Steuermann, яку приписували бізнесменам та політикам Давіду Жванії та Миколі Мартиненку.   

Михайло Корженевський – директор ТОВ “Розумівське Агро”.

Віталій Мішук – заступник директора ТОВ “Восток Автомир” (автосалон). На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Раніше був депутатом Запорізької міськради від нині забороненої Комуністичної партії України та помічником нардепа від цієї ж партії Олексія Бабуріна. Разом з власником друкарні “КерамістДмитром Зусмановичем входить до благодійного фонду “Русь”.  

Андрій Скомароха – директор ТОВ фірма”Промислово-технологічна компанія” – фірма отримала незначні підряди у Запорізькій області.  Помічник депутатки від партії “Наш край” Оксани Губіної. 

Сергій Жеков – на підрядах КП “Запоріжремсервіс” Жеков як Фізична особа-підприємець підігрував своїм колишнім роботодавцям. Загалом отримав підрядів на 705 тис. грн. Фірма ж, якій підігрував Жеков – ТОВ “Комтес-ХХІ” отримала підрядів на 50 млн грн.

Інші

Дмитро Чудненко (***)голова правління Благодійний фонд “За Правду“, один із засновників ТОВ “Правда+” – однойменна газета та інформаційний сайт.  На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Відродження”. 

Олександр Курніков (***) – керівник ГО “Боксерський клуб “Беркут”, також колишній начальник штабу “Беркут” Головного управління МВС у Запорізькій області, очолює обласну громадську організацію “Рада ветеранів спецпідрозділу “Беркут” МВС України. Директор охоронної фірми “Вимпел-фаворит” (отримало підрядів на 560 тис. грн) та охоронник митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки. Разом з співзасновником ПАТ “Запорізька кондитерська фабрика” Сергієм Пшигоцьким співволодіє ТОВ “Каскад фаворит”. 

Едуард Шершньов – адвокат. Був депутатом Запорізької міської ради, працював у силових органах. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Разом Олександром Пшецем був співзасновником ГО “Міжнародний правовий альянс”. Олександр Пшець разом Олександром Курніков співволодіє ТОВ “Каскад фаворит”. До ГО “Міжнародний правовий альянс” також входив Павло Скрипка. Саме з фірмою Скрипки зустрічався на одному з тендерів обллікарні Шершньов (через свою фірму). Також Скрипка – це адвокат голови обллікарні Ігоря Шишки.

Ігор Воєводін (***) – голова ГО Колективна автостоянка “Прокат”. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”. Був керівником комбінату комунальних підприємств “Жовтневий”, став депутатом Запорізької міськради, коли Володимир Кальцев обрався нардепом. Колишній помічник депутатки Запорізької міськради від “Опозиційного блоку” Ніни Гурської. 

Марія Шутько – студентка Запорізького Національного Університету.

Євгенія Базієва – адвокатеса Ради адвокатів Запорізької області.

Олександр Василенко – голова правління ГО “Асоціація фахівців з енергоефективності”, яке отримало підрядів у Запорізькій області на 100 тис. грн.

Іван Григорьєв – голова Запорізьке міське болгарське Товариство “Роднина”.

Наталія Риженко – тимчасово не працює. Помічниця депутатки Запорізької міської ради від “Нашого краю” Оксани Губіної. 

Рєна Волохіна – тимчасово не працює. Раніше працювала регіональним менеджером, керівником на заправці, начальником торгового відділу. Нещодавно вказувалася керівницею ресторанного комплексу. Вказувалася членкинею Шевченкіської районної організації “ОП-ЗЖ” в Запоріжжі. 

Григорій Пігур – тимчасово не працює.

Вікторія Мєрєнкова – президентка ГО  “Міжнародний центр “Світ очима дітей” (спеціалізація – робота з молоддю).

Партія НАШ КРАЙ

Бізнес

Першим номером списку партії “Наш край” є Елла Слепян, оскільки вона балотується на посаду міського голови Запоріжжя, то більш детально зупинимося на ній у окремому тексті про кандидатів у мери. Тут лише вкажемо, що раніше вона працювала першим заступником голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, а нині вказує себе заступником директора з загальних питань у ТОВ “Тепло-Мелітополь” (фірма, яка займається опаленням у Мелітополі).

Ганна Бренер – директорка ТОВ “Запорізька транспортна кампанія”. Її родич – Дмитро Бренер – також балотується до Запорізької міськради, проте від партії “ОП-ЗЖ”. Ганна Бренер з матір’ю дружини ще одного кандидата від “ОП-ЗЖ” Василя Полюсова – Аллою Маланич співволодіє ТОВ “Запорізька транспортна компанія-2015”. 

Вікторія Маланич – директорка ТОВ “Трикотаж”. Вікторія Маланич – це дружина кандидата до Запорізької міської ради від “ОП-ЗЖ” Василя Полюсова.

Дмитро Садовий – директор ТОВ “Тревел-авто” (займається пасажирськими перевезеннями). Власником фірма є Алла Маланич – матір дружини кандидата до Запорізької міськради від “ОП-ЗЖ” Василя Полюсова. Також Алла Маланич матір вищевказаної кандидатки від “Наш край” Вікторії Маланич.

Також у списку є Андрій Власенко – заступник директора ТОВ “Тревел-авто” та Наталя Пряхіна – касирша у ТОВ “Тревел-авто”.

Тетяна Власенко – бухгалтерка ТОВ “Запорізька перевізна кампанія” (працює у сфері пасажирських перевезень). Співвласницею фірми є Віра Куренкіка, яка керувала ТОВ “Мотор інвест груп”. Останньою нині керує Василь Полюсов – кандидат до Запорізької міської раді від “ОП-ЗЖ”, а належить фірма матері його дружини. 

Денис Булда – директор ТОВ “Юртекс прайм” (діяльність у сфері права, організація будівництва). Колишня фірма Булди “Булда та сини” (нині “Мозес кліо”) отримала будівельних підрядів у Запорізькій області на 900 тис. грн . Нині Булда значиться у цій фірмі представником, а керівником вказується Бурцев Юрій Олександрович – особа з таким ПІБ також керує ТОВ “Комтес ХХІ” (нині ТОВ ”Кремова стрічка”). Ця фірма була пов’язана з кандидатом до Запорізької міської ради від “ОП-ЗЖ” Сергієм Жековим (засновниками були його колишні роботодавці).

Володимир Кузенко (***) – фізична особа-підприємець. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, вказувався генеральним директором ТОВ “Верже ЛТД” (видання газет). Був депутатом Запорізької міськради від нині забороненої Комуністичної партії України та ще один раз – від “Партії регіонів”. Раніше очолював Запорізьку обласну державну телерадіокомпанію, телерадіокомпанію “Алекс” (з орбіти “Мотор Січ”)  та газету “Верже”. Згодом його звільнили з посади керівника держтелебачення через плагіат. Також був помічником нардепа від КПУ Олексія Бабуріна (нагадаємо, серед кандидатів “ОП-ЗЖ” до міськради також є колишній помічник Бабуріна – Віталій Мішук).

Артем Мороз (***) – директор ТОВ “Еверфорт” – фірма отримала по всій Україні підрядів на 14 млн грн. 

Роман Сливчук (***) – директор ТОВ “ІР-Ленд”. Цього року фірма отримала підряд від Департаменту капітального будівництва Запорізької ОДА на реконструкцію футбольного поля вартістю 15 млн грн. Дружина власника цієї фірми працює у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Олександр Топчий (***) – директор ТОВ “ТТБ груп”.

Олександр Крутіло (***) – директор ТОВ “Торговельний Дім “Славія” (займається торгівлею продуктами харчування). Фірма отримала у Запорізькій області підрядів на 3,6 млн грн. 

Олена Рудоман (***) – директорка Туристична компанія “Дімона-авіатур“.

Євген Кайола (***) – директор ТОВ “Рубікон Естейт”, також як фізична особа-підприємець отримав від структур Запорізької міськради підрядів на 4 млн грн.

Юрій Сагань – директор ПП “СК Премьєр” (займається торгівлею продуктами, вантажним автомобільним транспортом).

Вадим Рожков – директор ТОВ “Технобудсервіс” (займається неспеціалізованою оптовою торгівлею). Влітку шукав роботу помічника керівника. До цього працював головним механіком на фірмі та був доцентом в інженерній академії. 

Олексій Юрков – фізична особа-підприємець.

Олег Пунько – фізична особа-підприємець, отримав підрядів від Запорізької міськради на 2,6 млн грн. 

Микита Лебедєв (***) – фізична особа-підприємець (займається оптовою торгівлею).

Ігор Сєров – заступник директора з зовнішньоекономічної діяльності

ТОВ “Полетехніка” (фірма займається агробізнесом).

Євгеній Гофман (***) – технічний консультант проекту Європейського Інвестиційного Банку “Технічна підтримка модернізації систем централізованого теплопостачання міст Кривий Ріг та Лозова”. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, вказувався заступником директора ТОВ “Екологічні системи”. Нині співзасновник ТОВ ЕСКО “Центр модернізації будівель”, яка отримала низку дрібних підрядів на 400 тис. грн. 

Андрій Волошин (***) – начальник охорони Науково-виробниче об’єднання “Континент” (займається оптовою торгівлею верстатами, установлення та монтаж машин і устатковання).

Тетяна Левченко – дизайнерка, фрілансерка.

Роман Кушнір – головний інженер ТОВ “Монтажпромсервіс”, фірма отримала від Запорізького комунального підприємства міського електротранспорту “Запоріжелектротранс” підрядів на 2,7 млн грн.

Бюджетники

Сергій Ткаченко – докторант Національного Університету “Запорізька політехніка”.

Тетяна Котова – заступниця директора з виховної роботи КЗ “Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Козацький ліцей” Запорізької обласної ради.

Сергій Боднар – лікар-хірург, завідувач поліклінікою КНП Міська лікарня №4″ Запорізької міської ради. Особа з ПІБ Боднар Сергій Володимирович вказувалася членом Заводської районної організації “ОП-ЗЖ” у Запоріжжі. 

Максим Скалозубов (***) – завідувач відділенням хірургії КНП “Міська дитяча лікарня №5” Запорізької міської ради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, був депутатом Запорізької міськради та помічником нардепа Петра Сабашука. 

Вікторія Легенька – розподілювачка робіт КП “Науково-виконавчий комплекс Іскра” (підприємство-розробник і виробник наземної радіолокаційної техніки).

Денис Болобан – провідний експерт технічно-промислової безпеки

Державне підприємство “Запорізький експертно-технічний центр” Держпраці (займається підвищенням безпеки праці).

Олександр Фурсін (***) доцент кафедри Менеджменту організацій та управління проектами Запорізького національного університету.

Тетяна Мехтієва – начальниця відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Запорізькій області Управління державної реєстрації Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерство юстиції (м.Дніпро).

Рядові працівники 

Яна Бура – вишивальниця ТОВ “МІК” – це підприємство-виробник спецодягу. Компанія отримала підрядів по всій Україні більше, ніж на 1 млрд грн.

Анна Кравченко – вчителька у Запорізькому академічному ліцеї №23.

Ірина Брагіна – диспетчерка ТОВ”Запоріжметгруп”. 

Ганна Кіянова – економістка КЗ”Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів “Козацький ліцей” Запорізької обласної ради.

Людмила Довгоноженко – сестра-господариня відділення невідкладної медичної допомоги КНП “Міська дитяча лікарня № 5” Запорізької міської ради.

Анастасія Грушина – педагогиня-організатор, вчителька-логопед у Запорізькій спеціалізованій школі №72.

Яна Володарська – сторож у ПП “Орлан-Центр” (приватна охоронна служба), член Олександрівської районної організації “Наш край” у Запоріжжі. 

Лариса Чепурко – біологиня у Запорізький обласний перинатальний центр Запорізької обласної ради.

Валентина Почтарь – вчителька у Запорізькій гімназії №6.

Юрій Харченко – психолог у КУ”Запорізька обласна клінічна лікарня”.

Безробітні

Світлана Кулагіна, Мирослав Кирник, Віталій Помазан, Едуард Плехун, Олена Пашкевич, Світлана Ткачьова, Анжеліка Погосова. Також тимчасово безробітним вказувався  Євген Пономаренкоголова Шевченківської районної ради “Наш край” у Запоріжжі.

Інші 

Андрій Горський – адвокат, помічник нардепа Володимира Кальцева, до цього був його помічником як депутата Запорізької міськради. На місцевих виборах 2015 року балотувався від партії “Наш край”, вказувався юрисконсультом ТОВ “Фенікс, ЛТД”. Також вказувався головою Запорізької міської та Запорізької обласної організації “Наш край”. 

Ігор Філіппенко – пенсіонер, співволодіє ТОВ Терра-холдінг”. Керівник цієї фірми – Максим Козій, особа з його ПІБ також є представником спільного українсько-німецьким підприємства “Саксонія ГМБХ”, де кінцевим бенефіціаром значиться Євгенія Кальцева – мати нардепа від “ОП-ЗЖ” Володимира Кальцева. 

Марія Походенко (***) – арт-директорка у Запорізькій обласній організації партії “Наш край”. Її мати – Світлана Походенко була депутатом Запорізької міськради.

Вікторія Яковенко (***) – адвокатеса.

Геннадій Сорокін – пенсіонер.

Наталя Григор`єва – пенсіонерка.

Віталій Самусь – студент Запорізького національного університету.

Тож, вагому частку списку запорізького осередку партії “ОП-ЗЖ” складають вихідці з “Нашого краю”, які мігрувала до нового політичного проєкту вслід за своїм лідером Володимиром Кальцевим. Хоч останній нині формально немає стосунку до “Нашого краю” у списках цієї партії можна простежити близьких до його оточення людей. 

Новелами нового виборчого законодавства є “окружні” місця і саме розташування кандидатів на виграшних – перших місцях цих списків може зіграти вирішальну роль в успішності чи неуспішності виборів для конкретної особи. Так, на таких привабливих місцях від партії “ОП-ЗЖ” розташовуються близькі до Володимира Кальцева люди, депутати Запорізької міськради, комунальники та бізнесмени. 

Стосовно партії “Наш край”, то такі місця у її списках здебільшого обійняли люди з бізнесу. 

Олег ШУМЧУК

Читайте також: Кандидати “За майбутнє”: люди Коломойського, Шестопалова та Фукса

Запорізькі кандидати від “Слуги народу”: богуслаєвські, боговінські, ахметівські та інші

Кандидати від запорізької “ЄС”: бізнесмени й їхні менеджери під соусом з волонтерів та військових

Буряк і депутати «Єднання»: Що робили і що казали про мера сьогоднішні прибічники

“Єднання” Буряка: комунальники, лояльний телеканал та підрядники міськради

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі