Запорізький виконком замовив укриття за 1,2 мільйона грн

Зображення завантажується

Виконком Запорізької міськради замовив ремонт підвальних приміщень під укриття за 1,2 млн грн. Роботи виконає фірма, яка раніше вже отримала схоже замовлення від комітету на 1,3 мільйона грн 

У травні виконавчий комітет уклав договір на облаштування укриття. Про це замовник прозвітував на Prozorro. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував закупівлі і розповідає, скільки вже витратили з бюджету, хто виконавець і що робитимуть цього разу

(Не) з першої спроби

Перед тим, як укласти договір у травні, виконком уже оголошував закупівлі раніше. Так, у березні свої пропозиції подали три учасники –  приватне підприємство “Будроботсервіс”, фірма “Монтажні системи” та підприємець Олег Якубін. Переможцем обрали “Будроботсервіс”. Проте, згодом закупівлі скасували, через неможливість усунути порушення законодавства.

Порушення були виявлені на основі скарги на дискримінаційні вимоги до учасників. Скарга надійшла від одного з підприємців Запоріжжя. Відтак закупівлю оголосили повторно. Цього разу переможець змінився, а сума виконання робіт стала на майже 72 тисяч меншою. 

За процедурою, це були відкриті закупівлі з особливостями, тобто кожен охочий міг податися на них. Однак було всього два, уже відомих нам, учасники – приватник “Будроботсервіс” і фірма “Монтажні системи”.

Цього разу переможною стала пропозиція фірми “Монтажні системи”. Виконавець має провести ремонтно-будівельні роботи, монтаж, утилізувати сміття, і зробити проводку. У договорі перелік робіт не деталізується, однак виконати їх треба до липня 2023. 

Цікаво, що раніше, у жовтні 2022-го, виконком уже укладав договір з цією ж фірмою на 1,4 мільйона гривень. Замовник прозвітував про їх завершення наприкінці 2022 року. У результаті за роботи сплатили 1,3 мільйона гривень,тобто трохи зменшили суму. 

Зазначимо, що в цьому договорі там само не деталізуються роботи. Конкуренти на закупівлі були ті самі — приватники “Будроботсервіс” і фірма “Монтажні системи”.

Кінцевим бенефіціаром кропивницької фірми “Монтажні системи” є Наталія Мазуренко. Раніше, наші колеги з “Гречка” писали про те, що “Монтажні системи” мають відношення до тендерів із порушеннями і розтратою коштів. А також провели ремонтні роботи в дитсадку, що не працює. 

Водночас у Запоріжжі фірма отримала замовлень на 4,3 мільйона грн з вересня 2022 по квітень 2023 року. Замовниками був виконком та Департамент інфраструктури. 

У той час у Харкові не проводяться закупівлі, в яких би було вказано, що гроші направляються на ремонт підвалів, які використовують як укриття.

Подібні угоди в Харкові підписували лише для створення укриттів у закладах освіти. А ось у Харківській області місцева влада почала підписувати договори на ремонт укриттів, які знаходяться у підвалах.

Так, Балаклійська міська рада Харківської області в середині квітня уклала угоду на капітальний ремонт приміщень підвалу з влаштуванням найпростіших укриттів цивільного захисту за адресою: вул. Жовтнева, б.18. Вартість робіт склала 609,7 тисячі гривень.

Читайте також: На озеленення Запоріжжя витратили 79,8 мільйона гривень 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі