Голова Запорізької ОВА прокоментував закриття шкіл у Запоріжжі

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Керівник Запорізької ОВА Іван Федоров називає причиною скорочення відсутність у Запоріжжі 20 тисяч учнів, записаних у школах міста. З 1 вересня вони мають піти до навчальних закладів за фактичним місцем проживання – але місту доведеться доплачувати за їх навчання зі свого бюджету. Катерина Звєрєва отримала коментар Івана Федорова для “Запорізького центру розслідувань”

Хоча Іван Федоров підкреслив, що школи обласного центру не належать до його сфери відповідальності, він погодився прокоментувати ситуацію із закриттям шкіл, про яку “ЗЦР” писав раніше. І вважає її нормальною. Пояснює відсутністю багатьох учнів і порожнім бюджетом Запоріжжя.

Як говорить голова ОВА, зараз середнє навантаження на запорізькі школи – 27 учнів на клас. Їх навчання оплачується субвенцією із державного бюджету, але через недостатність цих коштів місто змушене вдаватися до співфінансування. За даними голови ОВА, ці видатки складають 600 млн грн на рік. На каналі Запорізької міської ради вказана сума у 200 млн грн на рік. 

Але з 1 вересня сума необхідного дофінансування стрімко зросте, стверджує Іван Федоров. У наступному навчальному році, на вимогу Міністерства освіти, українські діти мають піти на очне навчання за фактичним місцем проживання. 

Приблизно 20 тисяч учнів Запорізької області, які сьогодні рахуються у школах області, знаходяться у Львові, Івано-Франківську, Берліні, Мілані і так далі. 20 тисяч учнів ми втратимо. Тож у нас буде середня завантаженість вже не 27, а, по моїм оцінкам, 24 (учні на клас – ред.). Нам потрібно було 1,5 роки тому не робити вигляд, що нічого не відбувається, а надшвидко модернізувати освітню мережу.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров

Таким чином, наступного року субвенція з держбюджету потребуватиме ще більшого дофінансування від місцевої влади. 

А освіта у нас… “так”. Ну, “так”. А якщо ми зараз нічого не зробимо, то дотація наступного року – мільярд двісті (млн грн – ред). І “так” з освітою. Сьогодні ми стоїмо чітко перед вибором: або ми скорочуємо приблизно 25-30% шкіл, або в нас колапс з бюджетом міста Запоріжжя.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров

Що ж до того, що в “укрупнених” школах кількість учнів буде вищою за їх нормативну, то голова ОВА не бачить у цьому проблеми. За його словами, частина дітей навчатиметься тільки в онлайні, частина піде до шкіл в інших містах та країнах. В онлайні ж може бути присутніми і по 33 дитини на клас.

Наша мета генеральна – це 50 тисяч учнів 1 вересня ідуть в школи фізично. Відкрити школи оффлайн. У нас із вчорашнього дня починаються тендери на підземні школи. Ми до 1 вересня побудуємо перші підземні школи. Все добре!

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі