У Запоріжжі закривають школи: батьки звернулися до громадських організацій

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Батьки учнів декількох запорізьких шкіл звернулися до громадських організацій та ЗМІ зі скаргами. Пишуть, що їх навчальні заклади закривають без попередження. Вчителі підтверджують інформацію. ЗЦР найближчим часом планує отримати коментар влади з цього приводу 

Керівниця ГО “Хочу вчитись!” Катерина Звєрєва протягом останніх днів отримала звернення батьків шкіл №№ 21, 22, 30, 54. Згідно зі зверненнями, батькам повідомили про закриття цих навчальних закладів. Дітей з них планують перевести до найближчих, більших шкіл. Батьки зауважують на низці проблем, пов’язаних із цими процесами. 

Зокрема, учнів ЗЗСО №30  нібито мають перевести до гімназії №62. Як вказує Катерина Звєрєва, остання і до цього була перевантажена: кількість учнів у ній майже на 100 осіб більша за норму: при вказаній спроможності у 405 учнів вчиться 501. Тепер до них планують додати ще 211 дітей з гімназії № 30.

Батьки зі школи №54 у Заводському районі були поінформовані, що їх дітей переводять до гімназії №33. Як ідеться в їх скарзі до ГО “Хочу вчитись!”, таке переформування не дасть учням можливості якісно отримувати знання: укриття 33-ї школи може прийняти лише 124 людини. Навіть зараз, за офіційними даними, у гімназії навчається 376 осіб (на 30 більше за спроможності школи). Новеньких буде ще 296.  Тому під час численних повітряних тривог навчання не зможе продовжуватися у сховищі. 

Крім того, батьків турбують розформування класів, що “влити” новачків у вже існуючі, можливе упереджене ставлення до дітей у нових школах. Головна ж претензія до влади – відсутність обговорення перед ухваленим рішенням.

Про потенційні проблеми у наступному навчальному році пишуть до ГО “Хочу вчитись!” і вчителі. Згідно зі зверненням, у тарифікації оплати їх праці на наступний навчальний рік не закладено принциповий момент. Класи не будуть ділити на групи при вивченні іноземних мов, української мови, інформатики. Це може негативно вплинути на якість освіти. 

“Запорізький центр розслідувань” планує найближчим часом отримати офіційний коментар голови ЗОВА Івана Федорова з приводу розформування шкіл. Інформацію буде оперативно оновлено.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі