ФЕЙК про те, що росіяни збивають радянські БПЛА, якими Україна вже не користується

Зображення завантажується

Росіяни в травні почали розповідати, що збивають українські  БПЛА “Рейс” Ту-143, які виробляли ще в Радянському Союзі. “16 і 26 травня Міноборони РФ повідомило, що вони збили по два (разом – чотири) українських БПЛА “Рейс” Ту-143. Також, ще до цього, в Ростовській області оголошували, що теж збили “Рейси”, нібито українські. Ця інформація не відповідає дійсності і є фейком. Пояснюємо в деталях. 

Перевірка: 

Про БПЛА “Рейс” Ту-143, трішки довідково: його виробляли ще в СРСР, з 1973 до 1989го. Детально про нього можете почитати у вікіпедії, а ми тут розповімо про ключове. Він вдвічі важчі від “Байрактара”, літає швидше, як реактивний, але набагато менше – до 15 хвилин. І так, його електроніка застаріла і погано інтегрується з сучасною. Розвідувальні дані – усе, що бачить оптика БПЛА – не передаються онлайн одразу операторам, а фіксуються на фотоплівку, яку треба витягати вже після його повернення.   А щоб запустити “Рейс”, його треба возити на великому тягачі в окремій “цистерні”, з якої він стартує, як балістична ракета – разом усе це зветься комплекс ВР-3.  

Отже, чи є в українській армії “Рейси”? Їх остання поява на війні була чітко зафіксована ще в 2014-му році, коли ми зіткнулись з російським вторгненням ще без сучасного озброєння. З тих часів стало зрозуміло, що працювати з ними сьогодні неможливо, і вони використовуються лише як навчальні мішені для сил ППО. Жодної згадки з нашого боку про використання “Рейсів” на фронті немає, а ні в новинах, а ні в соцмережах – попри примітність цистерни ВР-3. Також, вже з нашого боку є фіксація збиття українськими військовими “Рейсу”, або його модифікації. 

Також читайте: «Народна поліція» в Мелітополі Ч1: Ігор Лисенко – від козака до колаборанта

Російські бізнеси в Запоріжжі, Ч2: трансформатори підсанкційного мільярдера

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі