Дожити до відбудови: у Запоріжжі на Зестафонській чекають на рішення від ОВА і переподають документи

Зображення завантажується

На цьому тижні має вирішитися доля Зестафонської,8. Такі строки назвав новий очільник ЗОВА Іван Федоров. За його вказівкою з мешканцями будинку проведуть зустріч, на якій узгодять остаточний варіант. “Запорізький центр розслідувань” продовжує стежити за долею будинку і наприкінці лютого доєднався до зборів, що проводили представники Дніпровської райадміністрації. Як вони пройшли, для чого збирали мешканців і які у них очікування — у нашому репортажі

Фото: Хорольська Вероніка

Зустріч з Дніпровською райадміністрацією 

Сонячний, проте холодний зимовий день. На вулиці Зестафонській зібралося кілька десятків людей. Довкола зруйнованого підʼїзду припарковано багато машин. Здається, наче вулиця наповнилася життям. 

По одну її сторону працює робоча бригада, що ремонтує будинок №10 — дороблює новий фасад одного з підʼїздів. Деякі люди заглядають у шпаринку, що зʼявилася у деревʼяному паркані, намагаючись побачити результати вже пророблених робіт. 

Фото: Хорольська Вероніка

Перехожа жінка зупиняється і промовляє: “Кажуть, там вже поклеїли шпалери, цікаво чи правда?” А потім продовжує свій шлях. По іншу сторону – будинок № 8, який вже майже півтора року залишається без відбудови і “консервації”.

Поступово кількість людей збільшується. Дві жінки зупиняються біля іграшок, що залишили раніше люди на річниці трагедії. Одна з них дістає з пакету квіти й кладе поруч, її очі стають вологими. 

Сьогодні, в останні дні лютого, люди зібралися біля будинку на зустріч з представниками Дніпровської райдержадміністрації. Мешканці вже втратили надію, проте все ж очікують відповідей. Однак, попри обіцянки, на зустріч зʼявився лише один чоловік від адміністрації. 

Представник муніципалітету дістає білий розкладний стіл і ручку. Навколо нього зібралася черга з мешканців, що очікують відповідей. Однак чоловік прийшов лише зібрати дані, щоб оновити інформацію. Люди спантеличені: попри невеликі очікування, все ж хотіли почути щось нове. 

“Ми вже віддавали копії документів неодноразово, інформація про нас є у різних реєстрах. Які можуть бути зміни? Тільки, можливо, якісь літні люди могли передати “житло”, все-таки майже півтора року пройшло. Не всі доживуть до відбудови”, – зазначає одна з мешканок 4 підʼїзду. 

Жінка додає, що сьогодні зібрали не всіх мешканців, а лише з окремих підʼїздів. Незважаючи на те, що рішення має бути спільним, людей з різних частин будинку збирають окремо. 

План нового голови ОВА 

Через кілька днів після цієї зустрічі колеги з Суспільного.Запоріжжя опублікували розгорнуте інтервʼю з новим очільником Запорізької ОВА — Іваном Федоровим. Голова області визначав основні пріоритети своєї роботи — зокрема, не упустив можливості підняти й питання Зестафонської, 8. 

“Є проблемний будинок Зестафонська,8. Ми багато про нього чули. Два підʼїзди майже повністю зруйновано, інша частина будинку – перший та другий підʼїзд — на сьогоднішній день їх потрібно відновлювати, будувати, щось робити. Але нічого не робиться. І тому наша мета – протягом одного тижня з цієї дати вийти на відверту розмову з його мешканцями для прийняття рішення – чи виплата компенсації, чи відновлення, але якщо відновлення, то надшвидкі. Тож ми маємо прийняти це рішення, якомога швидше втілити його у життя”,  – зазначив Федоров.

Фото: Хорольська Вероніка

Також він запевнив, що інші будинки будуть відновлені у короткі строки. Водночас на практиці ремонти багатоповерхівок відбуваються не у встановлені терміни. Наприклад, будинок по Зестафонській, 10, мали відновити до 31 грудня 2023 року. Однак наприкінці року строки перенесли на березень 2024, а зараз – вже на червень. Отже, залишається чекати обіцяної зустрічі й рішення. Відтак наші журналістки продовжують слідкувати за ситуацією. 

Читайте також: Як змінився запорізький будинок за півтора року — фоторепортаж відбудови

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі