Депутат “ОП-ЗЖ” Володимир Тимошенко відмовився від співпраці з окупантами – суд

Зображення завантажується

Депутат Володимир Тимошенко з Енергодару відмовився від співпраці з ворогом і самостійно звернувся до СБУ. Суд закрив кримінальне провадження проти нього.

У Запоріжжі суд задовольнив клопотання слідчого про звільнення від кримінальної  відповідальності Володимира Тимошенка, раніше підозрюваного у держзраді. 

На початку березня окупаційні війська захопили місто Енергодар. І надалі почали шукати людей для співпраці. Так, військові потрапили до приміщення міської ради, де вступили в переговори з її представниками. Зокрема, з депутатом Володимиром Тимошенко, який обіймає посаду секретаря ради.  

У ході розмови військові рф отримали особистий номер чоловіка і пообіцяли зателефонувати у разі необхідності. Вже згодом окупанти зв’язалися з Тимошенком і дали завдання. А саме, по-перше, щодо пошуку інформації – дізнатися про банки, які працюють у місті, де можна нарахувати пенсії. 

По-друге, запропонували відчинити будівлю СБУ, відділу поліції, щоб налагодити в них зв’язок та встановити обладнання. По-третє, організувати паливо, щоб заправляти авто місцевих, швидкі та транспорт для прибирання сміття в Енергодарі. 

Натомість росіяни пообіцяли призначити Тимошенка на посаду «заступника голови громадської ради самоорганізації міста», яка діятиме на території міста.

Далі, за словами Тимошенка, він вирішив не погоджуватися на співпрацю з окупаційною владою. А тому, у квітні, виїхав з тимчасово окупованої території до Запоріжжя. 

Після чого, 7 квітня, Володимир Тимошенко самостійно звернувся до СБУ і розповів про вербування та погрози його сім’ї. 

Після цього перевіривши всі факти, прокурор звернувся до суду з клопотання про звільнення чоловіка від кримінальної відповідальності  за статтею держзрада. Адже було встановлено, що Тимошенко не виконав жодного завдання ворога, а натомість звернувся до Служби Безпеки. 

Нагадаємо, що Володимир Тимошенко був обраний у 2020-му році до Енергодарської міської ради від партії “ОП-ЗЖ. У грудні цього ж року, він був призначений секретарем ради.

Зазначимо, що в системі місцевого самоврядування секретар ради є наступним після міського голови, який займає цю посаду у разі його смерті, позбавлення посади чи звільнення. Відтак, якби Тимошенко погодився на умови окупантів, то їх влада в Енергодарі мала б від початку більшу легітимність. 

Вероніка Хорольська

Читайте також: “Воин” на Запоріжжі: імена окупантів, які піаряться на війні

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі