“Воин” на Запоріжжі: імена окупантів, які піаряться на війні

Зображення завантажується

Крім звичайних російських військових або кадирівців з Росгвардії, на окупованих територіях Запорізької області діють й різноманітні парамілітарні групи. Нам вдалося ідентифікувати лідерів російського формування “Воин” і їх спільників. “Запорізький центр розслідувань” знайшов їхні імена завдяки піар-фото на “ВКонтакте” та “Instagram”.


На Запоріжжя прибули росіяни, щоб створити підрозділи “Воин”. Як кажуть, ці загони будуть займатись “виявленням та знищенням диверсантів”, а також громадською безпекою. В росії “Воїн” – це Асоціація співробітників силових структур, хоча вступити до них можуть ті, хто подав документи і сплатив членський внесок, тобто не факт, що це будуть саме силовики. 

Як девіз вони використовують фразу Петра І: «Воинским делом – Россия вышла от тьмы к свету». І зазначають, що їхня Асоціація не є опозиційною до влади, а навпаки співпрацює з державою для “реальних результатів”. 

 
А на окупованих територіях, судячи з усього, вони прибули, щоб налаштувати співпрацю з колаборантами – казаками, “народною поліцією”, і поміж тим, зробити фото та відео для російських ЗМІ і власних сторінок.  
Це фото було зроблено в Мелітополі і опубліковане 1 травня в “ВКонтакті”. 


Письменник, “воин” і личность Петербурга


Посередині на фото стоїть президент Асоціації Андрій Жидков, уродженець Інти. Наразі проживає з родиною в Санкт-Петербурзі. Активно веде свою сторінку “Вконтакте”, як і його дружина Наталія.

Раніше, Жидков працював в спецслужбі РФ. А також, за його словами, брав участь в бойових діях в інтересах Росії. Наприклад, в Чечні. Водночас в самій же росії не раз ставили під сумнів його “досягнення” та звинувачували в брехні щодо звань і діяльності.

Судячи з його сторінки, чоловік на всі руки майстер: лауреат “Личности Петербурга”, “почетный гражданин”, член союза письмеників росії, атаман, майстер бойових мистецтв і багато іншого. Його улюблена книга “Как воспитать в себе воина”, автором, якої є сам Жидков.

Однак, це не заважає Жидкову вести свою діяльність в петербурзькій казацькій організації “Императорский конвой” і вже згаданому “Воине”. Бо саме в якості “Воинов” Жидков разом з своїми прибули на територію Запорізької області. Ці росіяни не є військовослужбовцями, однак намагаються показати себе, як “освободители” та “герої”. 

Наприклад, 8 червня, Жидков опублікував відео з дописом “Убираем символы нацызма, освобождаем от зависимости”. На відео бачимо напис КП “Приазовський ЖКГ”. 


Також на сторінці є відео з підняттям російського триколора в тому ж Приазов’ї, фото з прапором України на якому допис “была 3 рота да и вся вышла”, фото з Бердянську і Мелітополя.

Тема війни в Україні – не нова для сторінки Жидкова. У грудні 2021-го чоловік проводив аукціон і продавав свою книгу, щоб зібрати гроші для привітання дітей в так званій “ЛНР”. До слова, фанатів виявилося не багато. 

Крім того, він піарить і свій бізнес – Іван.Чай. На сайті “Воин” постійно з’являються дописи про допомогу чаєм для “Л/ДНР”, допомога чаєм військовослужбовцям тощо. 

Раніше він приїздив до так званих “Л/ДНР”, так само фотографувався з гуманітаркою, підіймав стяги тощо. Однак при цьому опублікував фото з різних заходів, відпочивав у Криму, розвивав бізнес, писав книги. Отже, можна припустити, що в Україну Андрій Жидков приїжджає тільки для фото і урочистостей. А не перебуває тут весь час і не воює.

Валерій Васильєв – “Воин” поліцейський

А от Валерій Васильєв з Єкатеринбурга, який розповідає, як він відпочиває на базі “Азовський Маяк” біля моря. Вона розташована у Новокостянтинівці, Запорізька область. На фото з Мелітополя він поруч з Жидковим. 

Валерій Васильєв є керівником регіонального відділення “Воин” по Свердловській області. Чоловік активно веде сторінку в “ВКонтакте” і в “Instagram”, де майже щодня публікує дописи та історії з тимчасово окупованих територій Запорізької області.

В інший час Васильєву подобається міркувати про життя та мораль.

Загалом, чоловік також позиціонує себе, як “освободитель”, викладає фото зі зброєю, іноді одягає форму “поліції”. Однак частіше дописи про збори грошей начебто на допомогу жителям Запорізького краю, а також роздає гуманітарку “на камеру”. 

Окрім того, він публікував фото начебто розбомлених ЗСУ міст, а також зображення з листами дітей українським захисникам. 

Цікаво, що у Васильєва є й друга сторінка під прізвищем Булатов, якою він вже не користується. Тут можна побачити чим жив хлопець до того, як вирішив приїхати в Україну. Зокрема, через букінг пропонував номери для туристів, проводив час з сином, був щось типу вожатого в загородному клубі “Лесная сказка”, боровся з наркоманією.

Сергій Слепов – казак

Ще один росіянин, який “засвітився” в тимчасово окупованій Розовці – Сергій Слепов. Ви можете бачити його на цьому фото поруч з іншим росіянином Маркіним, про якого ми писали раніше.

Слепов родом з села Пестреци, республіка Татарстан. З 2016-го року є атаманом «Первого отдела Оренбургского казачьего войска». Він не входить до організації “Воин”, однак так само перебуває на тимчасово окупованих територіях, організовує колаборантів та робить ті ж самі фото. І поміж іншим підтримує “воинов”.

Судячи зі сторінки Слепова на “Вконтакті”, він або почистив, або створив нову сторінку. Перший допис опублікований від 13 травня. На його сторінці є фото, які підтверджують не тільки його присутність на Запоріжжі, але й його взаємодію з так званими “Запорожскими казаками”  – колаборантами, які патрулюють вулиці і затримують проукраїнських цивільних. 

Отже, можна припустити два варіанти розвитку подій з Жидковим та його товаришами. Якщо до них у загони, з досить сумнівними перспективами, не підуть чоловіки з окупованих територій, то “воини” найближчим часом просто покинуть територію Запорізької області і повернуться в росію. Якщо люди таки прийдуть, то скоріш за все, після короткого навчання в тилу, їх можуть кинуть в лобові атаки на фронтовій лінії – як це вже зробили з поспіхом мобілізованими чоловіками з Донецька і Луганська.

Посилання на сторінки в “ВКонтакті”:

https://vk.com/polcovnik – Андрій Жидков

https://vk.com/natazidk84 – дружина Жидкова

https://vk.com/valeragerb – Валерий Васильев 

https://vk.com/id711247433 – Сергій Слепов

Вероніка ХОРОЛЬСЬКА для “Запорізького центру розслідувань”

___________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена ГО «Запорізьким центром розслідувань» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни». Зміст статті  є винятковою відповідальністю ГО «Запорізький центр розслідувань» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру.

Читайте також: У Запоріжжі засудили до 15 років в’язниці військового “ДНР”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі