Алабай-Новіков: від ПР до зради і шахрайства, від Запоріжжя до Москви

Зображення завантажується

Командир бригади чи банди,  експерт з геополітики та капремонту люкс-класу,  грабіжник, шахрай,  видатне брехло і людина, яку ледь не побили гумовими фалоімітаторами. Все це про відомого зрадника і  екс-запоріжця Володимира «Алабая» Новікова. 

Серед запорізьких зрадників, які ще в 2014му році втекли на Донбас, а зараз знову «повертаються на фронт» або в російські новини, вистачає комічних персонажів. Навіть таких, яких інші сепаратисти та колабораціоністи вважають шахраями й брехунами. І хоча Володимира Рогова важко перевершити в брехні, по окозамилюванню цей персонаж спокійно займає друге місце після нього. 

До Майдана

Отже, Володимир Миколайович Новіков, прізвище од початку життя – Рябуха, 1974 року народження. Сам для себе обрав позивний «Алабай». Чіткі відомості про освіту та «трудовий шлях» відсутні, перелік з трьома вищими освітами викликає сумніви. Єдине, що можна більш-менш чітко про нього сказати – мав певне відношення до невеличкого будівельного і охоронного бізнесу.

Протягом нульових входив до певного «пулу» напівкримінальних дрібних ділків, що крутились біля запорізького штабу Партії регіонів та залучались для силових акцій. Вже в Росії, куди Новіков остаточно втік в 2016-му році, він почав називати себе «екс-керівником служби фізичної безпеки запорізької організації ПР», але люди з тодішнього штабу кажуть, що його лише винаймали за потреби, і не дуже часто.

«Колеги-конкуренти» Новікова по сепаратизму і зраді згодом почали стверджувати, що саме в ті часи він отримав судимість, ув’язнення і пішов на співпрацю з правоохоронцями, які допомогли йому змінити фамілію. Непрямим доказом про співпрацю стала роль Новікова у досить резонансній історії в 2008-09 роках.

Статечна людина, поважний хірург з обласної лікарні, хотів зайвих грошей, і  вирішив долучитись до свого знайомого підприємця у справі вибивання боргів з одного контрагента. У якості «колектора» винайняли Володимира Новікова, як директора фірми «Професіонал-Комплекс», який і здав їх міліції. Щоб зібрати «залізну» доказову базу на двох кредиторів по статті КК «здирництво», міліція імітувала процес тортур спочатку боржника, а потім його матері – з гримом-імітацією ран, синців, опіків. Тортурувати мав, згідно домовленостей з підприємцем, сам Новіков. Фіналом стала імітація смерті матері боржника від паяльника, Новіков сфотографував ніби мертве тіло і надіслав його замовникам для звітності. У підсумку, звинувачені якось «відскочили», чи відкупились, і справа померла, на відміну від усіх її учасників.

В 2011мк році Новіков потрапив ще в одну кримінальну історію зі здирництвом, вже як провідний персонаж. Було  оприлюднене відео , де він з одним колишнім посадовцем  розповідає, що бізнес має «скидуватись» для потреб правлячої тоді Партії регіонів. Відео виклали на сайті, якив був підконтрольний тодішньому «смотрящєму» Євгену Анісімову, тож можна зробити висновок, що Анісімов був дещо злий через зазіхання на його ділянку. Після цього Новіков зник з публічного поля на 2,5 роки, вже до подій на Майдані-2014го року. Як він сам згодом розповідав – сидів в СІЗО за звинуваченням, але домігся правди і був виправданий.

Під об’єктивами камер він з’явився вже в «Яєчну неділю» на Алеї слави. Новіков був поряд з Артемом Тімченко, і вимагав від міліції розблокувати оточених і вивести їх на волю. Бо інакше для усіх будуть суворі тяжкі наслідки. Тодішній замкерівника з громадської безпеки Олександр Бодня знизав плечима і сказав, що він нічого не зможе зробити, і Новіков щез.

Фото автора з “Яєчної неділи”, дещо рандомне і на бігу

Як казали правоохоронці, Новіков був на мітингах антимайданівців увесь попередній час протягом березня-квітня, але не в тій умовній «службі безпеки», яку вони собі зробили серед активних, а трохи осторонь, в групі криміналітету, які завжди були поряд з ножами і вогнепальною зброєю.  

Кримінальні пригоди на Донбасі

Вже десь в червні 2014-го Новіков публічно виплив на Донбасі вже як «командир загону спецпризначення «Троя» – ще одного угруповання сепаратистів з гучним іменем. Він знімав відео, як вони героїчно «защищают Донбасс», копирсання в уламках побитої техніки та бив на камеру військовополоненого ЗСУ за слова, що Україна воює з Росією. Власно кажучи, тоді широкий загал про нього і дізнався – що є якийсь Алабай-Новіков на чолі «Трої».

Новіков швидко став публічною особою, і почав з’являтись в ефірах російських каналів вже наживо. І якось так сталось, що в Москві він з’являвся все частіше, ніж на позиціях. «Алабай» розповідав про те, як ще в Запоріжжі протистояв «правосекам», вже на Донбасі героїчно знешкоджував «укродиверсантов».  І наполегливо там в усіх просив грошей на «ополчение Новороссии», а саме на свій загін «Троя», який постійно коливався у кількості – чим далі від донбаського фронту, ти більше вона ставала в його розповідях. Від батальйону чи навіть полку в Москві до «спец загону» вже в Донецьку.

Про це в відео розповідав інший відомий запорізький сепаратист Артем Шарлай, який зараз працює в окупаційній адміністрації в Мелітополі.

 «Мы с ним встретились, сначала я, потом Владимир Рогов. И он нам называл разные цифры, сколько у него людей в «Трое». Мне он сказал про 20 человек, а Рогову уже про 700. Это было странно, но Володя просто спросил, чем мы можем помочь, и Новиков сказал, что им нужна форма. Рогов ответил, что хорошо, организует, и тут Новиков говорит, что он сам знает, где взять, ему бы лучше деньгами дали. Это нам уже тогда показалось странным»

Згодом у Рогова та Новікова в ОРДЛО почався вже публічний конфлікт – обидва звинувачували один одного в шахрайстві. Що Рогов ворує гуманітарку, а «Троя» Новікова займається рекетом, грабіжом та побиттям усіх, кого вони вирішили звинуватити в підтримці України, аби щось віджати.

На початку 2015-го року «Алабай» знову нагадав про себе запоріжцям, коли почав обіцяти теракти по місті за демонтаж пам’ятника Леніну.

А вже через рік прийшов і кінець «Трої», яка востаннє відмітилась охороною Кобзона, що завітав до окупованого Донецька.

Новіков справа від Кобзона – мабуть востаннє на Донбассі на наступні кілька років

Саме тоді на території, підконтрольній терористам з ДНР, почали якось «уніфікувати» свої сили та вводити загальне керівництво для чисельних загонів, то дійшла черга і до «Трої». «Троя» в ті часи базувалась не десь на лінії фронту, а в порівняно спокійній Горлівці і займалась вже згаданими рекетом, грабіжом. Коли «штатні» загони ДНР оточили їх базу, вони ще декілька днів писали на Вконтакті про облогу себе хорошиз і закликали когось заступитись за них, але марно.

Розлогі історії про те, хто кого кришував, розстрілював, що було з наркотрафіком та іншим криміналом на окупованому Донбасі за участі «троянців» та інших сепаратистських угруповань, ви можете почитати отут або тут.

Располага для експерта

Новіков-«Алабай» на той час підтримував своїх подільників лише дистанційно, адже він вже десь протягом 2015го потроху переселився до Москви, де почав вдавати з себе, по ситуації, або серйозного комбата, або бізнесмена з «ополченцев Донбасса», або навіть експерта.  

Як він сам писав про себе на ФБ – в нього тепер фірма з капітальних ремонтів преміум-класу, «Располага DELUXE». Але портфоліо фірми, яке можна було побачити, обмежувалось лише двома-трьома квартирами.

Логотип фірми Алабая у стилі “бикоко”

Також Новіков  зображав з себе ще й експерта з глобальної політики, і вступив до «Ізборського клубу» – спільноти консервативних експертів, до яких входять Дугін, Проханов, Прилепін та інші охлобистіни. Так він спокійно прожив в Москві п’ять років.

З початком повномасштабної агресії РФ Володимир Новіков оголосив про своє повернення на фронт. Спочатку навесні він постив фото з вуличних боїв у Маріуполі, та розповідав, які видатні воїни у великого Рамзана Кадирова.

Вже влітку «Алабай» оголосив про те, що його «славетний» загін «Троя» створюється заново і почав збирати на нього гроші. В спільноті російських «воєнкорів» одразу почали згадувати, що він шахрай і СБУшний стукач, дивом вберігся від побиття гумовими фалоімітаторами, і на гроші, що йому донатили на «поддержку ополченцев», він собі квартиру у Москві купив.

Дивом врятувався
Про квартиру та постановки

Дещо згодом “воєнкори” вирішили не продовжувати обструкцію, адже, як кажуть, «Троя» десь таки ж комплектується, і роблять це поважні досвічені люди, а Новіков так, на хвоста упав. І зараз «Алабай» продовжує збирати гроші на свій славетний загін.

Зважаючи на попередній досвід Новікова, ми можемо лише порадіти таким «краудфандерам», най росіяни йому донатять, а він ще собі одну квартиру купить в Москві чи в іншому місті, яке на той час буде столицею залишків Росії.

Новіков – це той випадок, коли його наявність та діяльність серед росіян є прийнятною для нас за будь-яких підсумків. Якщо під час своїх екскурсій на фронт він потрапить до Кобзона і продовжить охороняти його у пеклі – це приємно.  Якщо він продовжить жити, то своїм шахрайством і брехнею продовжить шкодити росіянам на цій війні – це корисно.

Сергій Сидоров

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі