Зеленський втік з України: як російська пропагандистка Скабєєва видає бажане за дійсне

Зображення завантажується

Одна з найголовніших ру-пропагандисток, Ольга Скабєєва, зі шкіри лізе у спробах підтвердити наратив про те, що Володимир Зеленський покинув країну після масованого обстрілу України, який росіяни влаштували 10 жовтня. Навіть дістала фотографії українського президента на тлі хромакею… за червень місяць

Росіяни активно розповсюджують інформацію про те, що президент Володимир Зеленський покинув країну. Для цього вони підключають усі свої засоби, навіть корисних ідіотів на кшталт ексдепутата Верховної Ради Іллі Киви:

Такі “інсайди” розповзаються по всій ру-мережі ще починаючи з березня місяця. І ось, у жовтні, чи не найголовніша працівниця російського кремлівського рупора пропаганди Ольга Скабєєва дістала справжній козир: фотодоказ того, що свої відеозвернення Володимир Зеленський записує на “зеленці”:

“Підтвердив” це і вищезгаданий Ілля Кива, навіть додавши відео:

Скабєєва ж швиденько перевзулася, додавши той самий відеодопис, що і Кива, лишень написав фразу: “Зеленский в Киеве. Ситуация – под контролем. Хромакей – фейк”. Зрозуміла, що щось пішло не так.

Але ж для чогось Володимир Зеленський знімався на “зеленці”? Розповідаємо.

Ще 16 червня український президент, а точніше – його голограма, звернувся до представників технологічних компаній на виставках та форумах одразу в кількох містах — Парижі, Лондоні, Стокгольмі та Амстердамі. У своїй промові Зеленський закликав крупні технокомпанії доєднатися до відновлення України. Спічрайтери Зеленського тоді зробили вкрай вдале відсилання до франшизи “Зоряні війни”, в якій також мова йшла про боротьбу з авторитарною державою:

«Для президентів або керівників урядів незвично використовувати голограму для звернення, але це не єдиний аспект “Зоряних війн”, який ми застосовуємо на практиці. Ми також переможемо імперію».

Загалом Cкабєєва вже не в перше робить такі дурні вкиди у бік президента України. Наприклад, все там же, у своєму Телеграм-каналі вона опублікувала нібито обкладинку французської сатиричної газети Charlie Hebdo від 19 вересня, на якій президент Зеленський у вигляді собаки сидить коло ніг сина померлої королеви Англії. В зубах у персонажа пензлик зі слідами червоної фарби, а на надгробку слово “QUEEN” червоною ж фарбою виправлено на “QUEER” (загальний термін для позначення ЛГБТК+ персон). Це – одразу подвійний фейк від Ольги Скабєєвої.

По-перше, журнал Шарлі Ебдо виходить один раз на тиждень, і 19 вересня ніякого спеціального випуску не було, що легко перевірити на їхньому сайті:

По-друге, історія з “QUEER” повністю вигадана російськими пропагандистами, які розповідають історію про те, що українське посольство в Англії попрощалося з померлою королевою, розмістивши на будівлі світлову проєкцію із написом «Queer Elizabeth II 1926-2022». Як доказ, росіянські джерела постять відео із плашкою таблоїда The Sun, ніби він є першоджерелом. Втім, за пошуком слів “Queer” або “Queen” на сайті газети в період з 13 по 15 вересня нічого про цей скандал немає, а також ніякі світові ЗМІ, окрім російських, про це не написали. 

Тож бачимо, що російські пропагандисти не надто орієнтуються в інформаційному просторі, бо постять фейки, які надлегко перевірити.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі