Збитки від захоплення росіянами заводу “Коагулянт” в Запорізькій області склали пів мільярда грн

Зображення завантажується

Пологівський хімічний завод “Коагулянт” зафіксував в суді збитків на 414 млн грн внаслідок тимчасової російської окупації. Окрім того, ще 112 млн грн підприємство могло заробити у цей період. “Запорізький центр розслідувань” продовжує розповідати про бізнеси, що частково або повністю припинили свою роботу, через вторгнення РФ

Наприкінці листопада Господарський суд задовольнив позов підприємства “Коагулянт” щодо стягнення збитків, завданих Російською Федерацією. Завод втратив не тільки майно, а й можливість працювати. 

До повномасштабного вторгнення підприємство “Коагулянт” розробляло інноваційні технології очищення та підготовки води, а також виготовляло засоби для дезінфекції, очищення басейнів, стічних вод тощо. Завдяки цьому воно забезпечувало послугами не тільки місто, але й населені пункти по всій Україні. Водночас завод виробляв і товарний бетон, який надалі використовували для будівництва, ремонту доріг і автомагістралей, злітних смуг аеропортів тощо.

З перших днів Великої війни виробничі потужності, що розташовані у селі Воскресенка та місті Пологи, потрапили під російську окупацією. Більшість працівників та керівництво підприємства, рятуючи життя, вимушено виїхали. Доступ до приміщень «Коагулянту» був втрачений, зокрема – й можливість вивезти майно або продовжити роботу.

За розрахунками експерта, підприємство тільки станом на березень 2023 зазнало збитків на 414 млн грн або 11,3 млн дол. Водночас розрахували й упущену вигоду внаслідок втрати контролю над підприємством. Вона складає понад 112 млн грн станом на квітень 2023 року. 

Отже, суд повністю задовольнив позовні вимоги. Відтак Російська Федерація має виплатити  414 млн грн збитків, а також 112 млн грн упущеної вигоди. Ще 540 тис.грн – за роботу експерта, який провів оцінку. 

Нагадаємо, у травні минулого року Рада Європи створила Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією РФ. Зараз принципи роботи реєстру лише усталюються і ще немає чітких критеріїв, як ці збитки будуть фіксуватись в його базі. Але менеджери реєстру визнають, що рішення українського суду із зафіксованою сумою збитків від обстрілу чи конфіскацій є достатнім “першим кроком”, щоб потрапити на розгляд до них. 

Читайте також: У Запоріжжі мережа продмагів зафіксувала збитки від РФ на 84 млн грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі