Запорізький ресторан відсудив у РФ 56 млн грн 

Зображення завантажується

Ресторанний комплекс «Monica Bellucci» зазнав збитків на 56,3 мільйона гривень внаслідок російського обстрілу. Такі висновки затвердив суд і задовольнив позов на стягнення грошей з Російської Федерації..“Запорізький центр розслідувань” розповідає деталі і пояснює, для чого з такими справами звертаються до суду 

Наприкінці грудня Господарський суд задовольнив позов про стягнення збитків на користь власників ресторанного комплексу «Monica Bellucci». Заклад, розташований на Великому Лузі, був зруйнований 18 березня 2023 року, під час чергового російського ракетного обстрілу.

Так, встановлено, що зовнішня стіна і покрівля будівлі частково зруйновані, пошкоджені стіни, підлога, фасади та перегородки, зруйноване опорядження, віконні і дверні прорізи тощо. Постраждала й техніка, меблі. За висновками експертів, сума збитків складає 1,5 мільйона доларів або 56,3 мільйона гривень. 

Суд задовольнив позов. Отже, з Російської Федерації мають стягнути збитки – 56,3 мільйона гривень. А ще витрати на правову допомогу – 20 тис. грн, послуги з оцінки реальних збитків – 28 тис. грн,  послуги з проведення будівельно-технічного дослідження – 25 тис. грн. Судовий збір на користь держави складає 844 тис. грн.

Для чого це потрібно? 

В Україні працює програма “ЄВідновлення”, що передбачає грошову допомогу, однак вона не покриває збитків понад 200 тисяч. Відтак обʼєкти, що були сильно пошкоджені або зруйновані, залишаються без компенсації. У довгій перспективі, якщо опція репарацій (відшкодування державою-агресоркою) стане доступною, постраждалим необхідно мати зафіксований факт руйнувань. 

У травні минулого року Рада Європи створила Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією РФ. Зараз принципи роботи реєстру лише усталюються і ще немає чітких критеріїв, як ці збитки будуть фіксуватись в його базі. Але менеджери реєстру визнають, що рішення українського суду із зафіксованою сумою збитків від обстрілу чи конфіскацій є достатнім “першим кроком”, щоб потрапити на розгляд до них. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі