Запорізьке КП знищило артоб’єкт, над яким працювали художники зі всієї України

Зображення завантажується

Молодь Запоріжжя обурили дії комунального підприємства “Титан”, яке замалювало білою фарбою роботи стріт художників, що були створені в рамках фестивалю графіті у 2020-му році, який ініціювала… міська рада

КП “Титан” відзвітувало про виконання робіт з фарбування підпірної стіни на Центральному пляжі.

Ця дія працівників комунального підприємства обурила молодь Запоріжжя, яка нагадує, що графіті були створені у 2020-му році в рамках міського фестивалю вуличного мистецтва “Кольорове місто”, організатором якого було управління по роботі з молоддю та сім’єю Запорізької міської ради. Тоді у цьому фестивалі взяли участь художники з Запоріжжя, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Полтави та Львова.

Так, запорізький блогер Антон Назаренко вважає, що ця ситуація – прикра випадковість: 

— Я вдячний КП “Титан” за титанічний труд у місті. І я впевнений, що цей випадок – це якесь бюрократичне “раз на 5 років треба замалювати стіну”, чи щось таке (бо думати, що план був “А замалюймо мистецтво” не хочу).

А ось художник Денис Ліптон, який працював, серед інших, над створенням цього артоб’єкту, висловився більш емоційно:

— Стіна, один раз якісно та професійно розмальована, стоїть так і надалі і ніхто і ніколи її не кривдить, не перемальовує, не замальовує. Існує повага. Більш юне покоління ніколи б не зруйнувало те, що було А тепер може піти зворотній потяг: кожен прийде і щось почне творити, що ви будете робити? Кожен день зафарбовувати? Залишите на рік і потім водою з побілкою «зафарбуєте»? Я дійсно ніколи не зрозумію, чому комусь так заважають малюнки на стінах? Це ж лише фарба, вона не шкодить стінам, не руйнує їх цілісність, не змінює їх зміст, так у чому тоді сенс? Треба, щоб усе було біленьке, тому що хтось так сказав?

Журналістки “Запорізького центру розслідувань” побували на місці, і поспілкувалися із працівниками КП “Титан”, які ремонтували вздовж Центрального пляжу тротуар. На питання, хто і з яких намірів дав “відмашку” на те, щоб замалювати графіті, комунальники відповідали неохоче: “начальство” та “це по плану робіт”.

Нагадаємо, що раніше запорізька чиновниця висміяла запоріжців, які обурилися з приводу графіті на пам’ятках архітектури.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі