Новини Усі пости Новини

Запорізьке КП знищило артоб’єкт, над яким працювали художники зі всієї України

20 Червня 2023

Молодь Запоріжжя обурили дії комунального підприємства “Титан”, яке замалювало білою фарбою роботи стріт художників, що були створені в рамках фестивалю графіті у 2020-му році, який ініціювала… міська рада

КП “Титан” відзвітувало про виконання робіт з фарбування підпірної стіни на Центральному пляжі.

Ця дія працівників комунального підприємства обурила молодь Запоріжжя, яка нагадує, що графіті були створені у 2020-му році в рамках міського фестивалю вуличного мистецтва “Кольорове місто”, організатором якого було управління по роботі з молоддю та сім’єю Запорізької міської ради. Тоді у цьому фестивалі взяли участь художники з Запоріжжя, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Полтави та Львова.

Так, запорізький блогер Антон Назаренко вважає, що ця ситуація – прикра випадковість: 

— Я вдячний КП “Титан” за титанічний труд у місті. І я впевнений, що цей випадок – це якесь бюрократичне “раз на 5 років треба замалювати стіну”, чи щось таке (бо думати, що план був “А замалюймо мистецтво” не хочу).

А ось художник Денис Ліптон, який працював, серед інших, над створенням цього артоб’єкту, висловився більш емоційно:

— Стіна, один раз якісно та професійно розмальована, стоїть так і надалі і ніхто і ніколи її не кривдить, не перемальовує, не замальовує. Існує повага. Більш юне покоління ніколи б не зруйнувало те, що було А тепер може піти зворотній потяг: кожен прийде і щось почне творити, що ви будете робити? Кожен день зафарбовувати? Залишите на рік і потім водою з побілкою «зафарбуєте»? Я дійсно ніколи не зрозумію, чому комусь так заважають малюнки на стінах? Це ж лише фарба, вона не шкодить стінам, не руйнує їх цілісність, не змінює їх зміст, так у чому тоді сенс? Треба, щоб усе було біленьке, тому що хтось так сказав?

Журналістки “Запорізького центру розслідувань” побували на місці, і поспілкувалися із працівниками КП “Титан”, які ремонтували вздовж Центрального пляжу тротуар. На питання, хто і з яких намірів дав “відмашку” на те, щоб замалювати графіті, комунальники відповідали неохоче: “начальство” та “це по плану робіт”.

Нагадаємо, що раніше запорізька чиновниця висміяла запоріжців, які обурилися з приводу графіті на пам’ятках архітектури.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі