Запорізька військова адміністрація створила карту укриттів Запорізької області

Зображення завантажується

Запорізька обласна військова адміністрація презентувала новостворену інтерактивну карту укриттів Запорізької області. Робота над переліком все ще триває, але вже зараз картою можна користуватися

У четвер, 22 червня, в Медіацентрі при Запорізькій обласній державній адміністрації презентували нову інтерактивну карту укриттів області

На карту вже нанесені відкритті укриття:

  • Швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту
  • Найпростіші укриття
  • Сховища
  • Протирадіаційні укриття

Презентував карту очільник адміністрації Юрій Малашко. Він розповів, що поки на карту нанесені не всі укриття, робота з переліком триває, але ті, що є, вже можна використовувати, вони відкриті. Роботи по вдосконаленню карти будуть тривати до 25 червня. 

Малашко розповів, що число укриттів на мапі змінюється і буде ще змінюватись. Він також сказав, що була створена комісія з представників міськради та обладміністрації, яка перевірила зачинені укриття, а на деяких навіть зрізала замки. 

Наприклад, 21 червня, за рішенням суду були деякі укриття відкриті, тож цифра змінюється, бо перевірка досі триває, – зазначив очільник області.  

Крім того, кожний район має надати дані щодо тих укриттів, які є в наявності і які треба виключати зі списку, наприклад, за технічним станом, а також вони повинні підшукати альтернативні укриття на заміну. 

Щодо останніх подій на ЗАЕС, а також щодо інформації від української розвідки, що росія розглядає сценарій терористичного акту на електростанції, голова адміністрації сказав, що ЗОВА до цього вже готова.

Ми з ДСНС провели тренування щодо готовності ліквідації наслідків і евакуації населення. На сьогодні плани є, вони дієві, і ми можемо констатувати, що ми готові до цього. Найголовніше при радіації – це не тільки укриття, а евакуація людей з очагу радіації. 

Також він зазначив, що після була розмова з деякими міжнародними організаціями про надання одежі, підготовку матеріального резерву, і що він в Запоріжжі, а також в районі, вже сформований. 

До речі, якщо порівнювати міську та обласну інтерактивну карту, то перша не має “швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту”, тобто хоббітхаусів, про які ми писали тут: Туди і назад: громадськість Запоріжжя провела моніторинг “хоббітхаусів” – ФОТОРЕПОРТАЖ і тут Неіснуючий дилер – існуючі укриття: що не так з “хоббітхаусами” в Запоріжжі

Також вона більш детальна в описі. Зліва відразу є перелік укриттів за їхнім видом. Всі укриття, які зазначені на мапі, по словам ЗОВА, перевірені та відкриті для використання. 

Додамо, що у кінці квітня міська рада Запоріжжя затвердила перелік місць евакуації у разі надзвичайної ситуації техногенного, природногоі чи воєнного характеру. З переліком ви можете ознайомитися за посиланням: https://zp.gov.ua/upload/content/o_1gv3njcsb85e180beij1irf6l1a.pdf 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі