Запоріжтрансформатор не доплатив 43 мільйони орендної плати до бюджету

Зображення завантажується

Фіндиректорку та головну бухгалтерку ПрАТ «Запоріжтрансформатор» підозрюють в несплаті орендної плати до міського бюджету, на 43 млн грн. Ухвали про запобіжний захід менеджеркам заводу оприлюднені в судовому реєстрі

За даними слідства, фінансова директорка та головна бухгалтерка складали та підписували податкові документи «Запоріжтрансформатора». При цьому вони не вказували всі кадастрові номери земельних ділянок, якими користується завод. Також, до тих ділянок, що були вказані, вони застосовували значно нижчий коефіцієнт, який впливав на кінцеву суму земельного податку, котрий завод має сплачувати до бюджету Запоріжжя. 

Минулого року податківці провели аналітичне дослідження і встановили факт заниження плати за землю протягом 2018-2021 років. Судова експертиза на початку року порівняла всі коефіцієнти за всі роки і нарахувала недоплату в 43,5 мільйони гривень. І вже восени 2023-го року почалось провадження, в якому вже колишній головній бухгалтерці і чинній фінансовій директорці оголосили про підозру, в ухиленні від сплати податків і службовому підробленні. 

Максимальне покарання за службове підроблення з тяжкими наслідками “за змовою групи осіб” передбачає покарання до 5 років ув’язнення. Але якщо ЗТЗ довиплатить цю суму, то, скоріш за все, підозрювані отримають лише умовний термін чи навіть будуть звільнені від відповідальності.

Запорізька прокуратура просила узяти підозрюваних під нічний домашній арешт, але Орджонікідзевський суд вирішив відпустити їх під особисте зобов’язання – не спілкуватися зі свідками з провадження; повідомляти слідство і суд про зміну свого місця проживання, фактичного перебування та роботи, прибувати до них за першою вимогою.

Що це по цифрах і гектарах?

Якщо порівняти суму не сплати боргу із відбудовами міста, то на ці 43 мільйони могли відбудувати 1 багатоповерховий будинок. Для прикладу, це десь в півтора рази більше, ніж капремонт будинку на Запорізькій 2-Б навпроти “Ашану” після обстрілу.

Зараз сайт кадастру вимкнений і неможливо порахувати площу вказаних в ухвалі земельних ділянок. Втім, за даними Вікіпедії, загальна площа підприємства становить 70 гектарів, з них виробничих площ – 23. 70 гектарів – це трішки менше, ніж Дубовий гай.

Тепер про сам завод

З 2001 року ПрАТ “Запоріжтрансформатор” входив у склад фінансово-промислової групи «Енергетичний стандарт» російського олігарха Костянтина Григоришина. У жовтні 2019 року Господарський суд Запорізької області відкрив провадження про банкрутство підприємства. Борг ЗТЗ перевищив 11,1 млрд грн. 

У листопаді 2022-го за рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ЗТЗ вилучили у держвласність на час воєнного стану і передали в управління Міноборони. 

У роки, за які виявлена несплата оренди, до складу запорізького виконкому входив Ігор Клейнер, гендиректор підприємства.  

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі