Замах на запорізького виробника БПЛА рік тому: слідство оприлюднило деталі

Зображення завантажується

У червні 2024 року на замовлення ФСБ у Запоріжжі намагалися підірвати одного із виробників БПЛА. Зараз справа про замах на Рудольфа Акопяна слухається у Шевченківському райсуді міста. У замаху звинувачують двох осіб, в тому числі колишнього члена міської виборчої комісії від партії «Слуга народу». Допомагав їм екс-посадовець міськради, працівник дитячого будинку «Сонечко»

За матеріалами слідства, ключовий звинувачений, Михайло Дорожко, спілкувався з куратором ФСБ під ніком vavilon в телеграмі з літа 2023 року. Пізніше він залучив до агентурної роботи свого знайомого Артема Михайлюка, який мешкав поряд. 

Втім, завдання на вбивство Акопяна вони отримали лише у квітні 2024 року. Чим займалися до цього моменту, слідчі не згадують. 

Волонтера планували підірвати у його ж автомобілі. Для цього влаштували стеження за допомогою GPS-трекера. За даними судового реєстру, трекер замовив і передав виконавцям звинувачений в іншій справі – Геннадій Борисов. Зараз його і працівника «Мотор Січі» Віктора Пузанова судять за коригування ракетних ударів по «Мотору».

За матеріалами ухвали, 30 травня Дорожко дістав вибуховий пристрій зі схрону у посадці між Дослідною станцією і Космічним мікрорайоном. Михайлюк допоміг з налаштуванням і синхронізацією частин пристрою. 

Увечері 9 червня Дорожко встановив пристрій під машиною Акопяна, пікапом Dodge RAM. І повернувся до нього вранці наступного дня. Як вважають правоохоронці, він планував дочекатися на ціль і активувати пристрій в полі зору. Саме на місці очікування його і затримали. 

У коментарі ЗЦР Рудольф Акопян повідомив, що зараз він працює в ТОВ «Центр досліджень безпілотних систем» директором зі стратегічних комунікацій. Але на момент замаху, 10 червня 2024 року, він ще не оформив трудові відносини з фірмою і був просто волонтером. Загальний перебіг справи Акопян відмовився коментувати. 

За даними Центральної виборчої комісії, Михайло Дорожко у грудні 2023 року (тобто вже після початку співпраці з ФСБ) був призначений до Запорізької міської виборчої комісії представником від «Слуги народу». 

Рішення ЦВК про призначення Михайла Дорожка до запорізького виборчкому

Рішення ЦВК про призначення Михайла Дорожка до запорізького виборчкому

Рік народження члена ЦВК, 1974-й, співпадає з роком звинуваченого у матеріалах провадження, тому це одна і та ж сама особа.  

Члени виборчої комісії, які працювали разом із Дорожком, охарактеризували його як не дуже компетентну людину, що опинилася в їх сфері випадково. Також вони зазначили, що не бачили його з червня 2024 року.

Постанова ЦВК про заміну Дорожка за поданням від партії була оприлюднена 20 червня, через 10 днів після його затримання. 

Вже згаданий Геннадій Борисов, який передавав трекер,  працював на момент затримання заступником головлікаря з адміністративно-господарчих питань у спеціалізованому будинку дитини «Сонечко». До цього він обіймав різні посади в Департаменті ЖКГ  Запорізької міськради.

ТОВ «Центр досліджень безпілотних систем», заснований вихідцями із Запоріжжя, зараз виробляє дрони «Генерал Черешня» на держзамовлення. Дохід фірми за 2024 рік становив 653 мільйони гривень.

Вам також буде цікаво:

Навідники на Sunrise: водій з райадміністрації і “православний активіст” отримали вирок за зраду

“Матушка УПЦ МП” отримала 3 роки умовно за “злив” позицій ЗСУ

В Запоріжжі суд дав “умовне” за злив позицій ЗСУ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі