“Матушка УПЦ МП” отримала 3 роки умовно за “злив” позицій ЗСУ

Зображення завантажується

“Матушка УПЦ МП” здавала позиції Збройних Сил України та підтримувала вторгнення РФ. В лютому 2024-го року Вільнянський райсуд засудив її до трьох років умовного покарання

Мова йде про уродженку Мурманської області, матінку регіональної громади УПЦ МП при храмі на імʼя Святої блаженної Ксенії Петербурзької в селищі Кам’яне. Кам’яне розташоване у п’яти кілометрах на схід від запорізького аеропорту.  

Від самого початку вторгнення РФ Наталія Савченко через Telegram неодноразово повідомляла про місце дислокації підрозділу Збройних Сил України в мережі кар’єрів неподалік від селища. Поширювала дописи, які виправдували російську агресію проти України, розпочату в 2014-му. Звинувачувала українську владу у розв`язуванні та ескалації конфлікту.

Востаннє, у липні минулого року, вона переслала таке повідомлення «Рано или поздно это надо было остановить. Хорошо что СВО началась…».

Такими аргументами вона відстоювала свою позицію:

В любой войне есть мистическая составляющая, едва ли не самая главная. Сначала борьба в духе и на глубине. Уже потом нефть, древесина, доллар и пшеница. Так вот, с этой точки зрения, на Украине Россия, не на жизнь, а на смерть, сталкивается с сознательным Анти-христианством.

Не будем наивны: внутренняя суть укро-режима есть война против Православия. Их не Россия спровоцировала, они всегда были такими, просто война сбрасывает маски и заставляет торопиться.

Если Россия в чем и виновата, то только в том, что не имела силы раньше задушить выползающего нацистского змеёныша, но дождалась пока он превратился в дракона.

З сайту Запорізької єпархії УПЦ

Савченко засудили за статтею 114-2, “Несанкціоноване поширення інформації про розташування і переміщення ЗСУ”, і за статтею 436-2, “Неодноразове виправдання агресії РФ”. Жінка уклала угоду з прокурором, після чого їй дали випробувальний строк – 3 роки умовно. 

Судячи з того, що у вироці не йдеться про листування Савченко і передачу нею інформації щодо ЗСУ конкретним особам, то можна зробити висновок, що вона писала про це десь у коментарях в телеграмі на каналах у росіян. Тому жінка і отримала вирок по статті “поширення інформації”, а не за “шпигунство”, де вже дають не умовний термін, а ув’язнення. 

За аналогічними статтями в Запорізькій області з 24 лютого 2022 року засудили ще одну матінку і одного священника.

Читайте також: “Бабусині солодощі”: переселенка з Пологів відкрила бізнес і допомагає ЗСУ у Запоріжжі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі