За 2023 рік Запоріжжя сплатить до 160 мільйонів гривень по “кредитах Буряка”

Зображення завантажується

Запоріжжя сплатить у 2023 році 160 мільйонів відсотків за кредити, які міська влада набрала за часів попереднього мера Володимира Буряка. Дані про виплати містяться на Порталі публічних коштів, у платежах міського фіндепартаменту

За дев’ять місяців 2023го року Запоріжжя вже сплатило 120 мільйонів по старих кредитах: за перший квартал на погашення кредиту пішло 33 мільйони гривень, у другому — 46 млн грн, у третьому — 41 млн грн. Четвертий квартал обійдеться місту приблизно в 40 млн грн, що в сумі за рік становить приблизно до 160 мільйонів гривень.

160 мільйонів – це багато чи мало?

Це ціна найдорожчої відбудови в місті по одному з обстріляних будинків. Або стільки ж у Запоріжжі в цьому році планують витратити на всі дорожні роботи – і поточний ремонт, і новий асфальт, і бруківку.  

Протягом 2018-2021 років місто взяло в борг десь до двох мільярдів гривень, 5-6 окремими кредитними договорами в Ощадбанку і Укргазбанку. Ці гроші насамперед позичались на реконструкцію аеропорту, а потім – на інші капітальні видатки міста. 

Коли ми писали статтю про міські борги три роки тому, то оцінювали суми до повернення десь у 400 мільйонів щороку. Але зараз місто сплачує лише відсотки, як можна судити за призначеннями платежів, “тіла” кредитів ще не погашаються. Хоча пільгові періоди в три роки, коли платиш лише за відсотки, вже скінчились для більшості  договорів. Тож і треба буде домовлятись про реструктуризацію, як вже сталось з одним з кредитів. 

Нагадаємо, що за одним із взятих кредитів треба було розплатитися до 21 грудня 2023-го. Через введення воєнного стану та закриття повітряного простору, Запоріжжя не має змоги погасити заборгованість вчасно. Тому на останній сесії депутати проголосували за нові умови з банком – знизити процентну ставку з 7,5% до 5,5% річних і змістити кінцеву дату погашення до 31 грудня 2027. Про прийняті рішення на ХХ сесії ЗМР докладніше ми пишемо в цьому матеріалі.

Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відкладали через завищені ціни

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
Запоріжжя у 2023 році сплатить 160 мільйонів за минулі кредити | Портал Акцент
07.11.2023 14:31

[…] Дані про виплати містяться на Порталі публічних коштів, у платежах міського фіндепартаменту, передає «Акцент» з посиланням на «Запорізький центр розслідувань» […]

trackback
За 2023 рік Запоріжжя сплатить до 160 мільйонів гривень по “кредитах Буряка” – Громадське Місце Запоріжжя
09.11.2023 04:21

[…] ДЖЕРЕЛО […]