Сесія у двох актах: огляд прийнятих рішень депутатами Запорізької міськради

Зображення завантажується

Депутати прифронтового Запоріжжя не збиралися на сесію цілих два місяці, тому останнє пленарне засідання довелося розбити на два дні – так багато питань накопичилося. Які рішення підтримали обранці – в нашому матеріалі

Загалом до порядку денного увійшло 176 питань – основних, 47 – додаткових. Під час першого дня пленарного засідання – 27 вересня – народні обранці змогли опрацювати понад 50 питань, інші розглядалися 29 вересня. Депутати навіть підтримали пропозицію не припиняти проводити засідання під час повітряних тривог – проголосували “за” 38 з 47 зареєстрованих обранців.

Оборона

Депутати підтримали петицію №8432 «Додаткове фінансування закупівлі дронів за рахунок коштів депутатського фонду».

Понад 50 мільйонів гривень було додано на міську Програму підтримки обороноздатності, з яких приблизно 27 мільйонів гривень було виділено для закупівлі дронів. Про цю програму ми нещодавно згадували в нашому сюжеті, та навіть більшість активних містян дізнались про її існування нещодавно. Якщо коротко – за цією програмою вже багато років з міського бюджету виділяють гроші на автівки та капремонти СБУ, прокуратурі, МВС в усіх чисельних відгалуженнях, і от зараз додали ще й на військових.     

Крім того, були внесені зміни до Програми використання коштів депутатського фонду. Тепер обранці мають можливість спрямовувати фінансові ресурси з депутатських фондів на підтримку потреб військових.

“Запорізький центр розслідувань” у своєму Telegram-каналі пояснював, чи дійсно можна вважати перемогою рішення, про які ми писали вище. Подробиці – за посиланням.

Сховища

У Запоріжжі збираються запровадити “швидкоспоруджувані бетонні споруди комбінованого типу з захисними властивостями”, які стоятимуть на території міста – тобто укриття. 

Де їх розташовуватимуть? Судячи з документа, то “вздовж вулично-дорожньої мережі міста, в місцях постійного великого скупчення мешканців, на територіях, прилеглих до зупинок громадського транспорту, в зонах масового відпочинку людей та інших об’єктах благоустрою міста”. Їхнє точне розташування визначатиме робоча група, яку створять для цього, але судячи за формулюванням, йдеться про зупиночні комплекси. Якщо раніше в нас були кіоски з навісом та лавочками, то тепер буде теж саме, але вже в укриттях. Головне — щоб в таких “бетонних спорудах з захисними властивостями” не все площа укриття була зайнята холодильниками.  

Кредити

За каденції попереднього міського голови Запоріжжя Володимира Буряка у 2018 році Запоріжжя взяло кредит у “Укргазбанку” на аеропорт. Мера в місті наразі немає, а кредит – є. Розплатитися за ним треба до 21 грудня поточного року, втім, через введення воєнного стану та закриття повітряного простору, запорізький аеропорт не функціонує. Відповідно, установа не має змоги погасити вчасно заборгованість.

Тому депутати проголосували знизити процентну ставку з 7,5% до 5,5% річних і змістити кінцеву дату погашення до 31 грудня 2027. За посиланням – розбір від “ЗЦР”.

І ще один новий кредит на 200 млн грн місто хоче взяти у “Ощадбанку” для поточних видатків. Ось за цим посиланням “Запорізький центр розслідувань” розповів про подробиці цього займу: на скільки та навіщо він взагалі Запоріжжю.

Додаткові 800 тисяч на перевезення посадовців

У рамках програми надання автотранспортних послуг для виконкому та інших структур міськради, буде виділено 800 тисяч гривень. Надаємо скриншот з обґрунтуванням додаткових витрат:

Ось тут “Запорізький центр розслідувань” писав про те, що думають юристи з приводу першого пункту цього списку – про відрядження. 

Формат навчання

На сесії було розглянуто ще дві петиції, які стосувалися навчання під час повітряних тривог. Одна з цих петицій пропонувала дозволити проведення онлайн-навчання під час тривоги. Водночас інша вимагала заборонити будь-яку форму навчання в цей період. Депутати прийняли рішення підтримати першу петицію. 

Профільним службам наказали розробити відповідний алгоритм для проведення онлайн-навчання, з обов’язковим врахуванням норм безпеки, відповідності законодавству і позицій батьків та вчителів.

Що ще

Приблизно 140 мільйонів гривень витратять на підготовку підприємств критичної інфраструктури до зимового періоду. Загалом виділили 40 мільйонів гривень на встановлення і підключення 12 пересувних котелень для медичних закладів, що були отримані в рамках проєкту від USAID.

Також внесли зміни до Програми відновлення житлового фонду міста Запоріжжя, який був пошкоджений внаслідок російської агресії. На поточний момент місто отримало державну субвенцію на суму майже 400 мільйонів гривень. Гроші розподілять на відновлення наступних чотирьох житлових будинків:

  • вулиця Зестафонська, 10;
  • вулиця Сталеварів, 16;
  • вулиця Кияшка, 22;
  • проспект Соборний 151.

Також депутати внесли зміни у методи кронування дерев та чагарників у місті. Ми показали ці зміни запорізькій активістці Ользі Сладковій, яка опікується цим питанням. На її думку, нові методичні рекомендації цілком доцільні, але головне – аби комунальні підприємства їх дотримувалися.

І наостанок – у Запоріжжі перейменували велику кількість вулиць, провулків та проспектів. Загально – понад 150. Повний перелік можна подивитися на сайті міської ради.

Читайте також: У Запоріжжі виділили 1,5 млн грн на вікна для пошкодженого будинку

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
За 2023 рік Запоріжжя сплатить до 160 мільйонів гривень по “кредитах Буряка” – Громадське Місце Запоріжжя
09.11.2023 03:40

[…] рішення на ХХ сесії ЗМР докладніше ми пишемо в цьому […]