Великі статки на середніх зарплатах: що декларують директори департаментів у запорізькій мерії

Зображення завантажується

“Запорізький центр розслідувань” серйозно аналізує декларації і час від часу дістає щось цікавеньке. Цього разу публікуємо розбір статків директорів департаментів та начальників управлінь. Це четвертий розбір, і нам є що показати

У структурі Запорізької міськради – 15 департаментів, 6 управлінь, 1 відділ та 1 інспекція. Середній заробіток більшості очільників складає 30-39 тисяч гривень на місяць. 4-5 очільників мають трохи нижчі зарплати – у 19-25 тисяч. Здавалося б, нічого цікавого. Але якщо придивитися детальніше, можна помітити дорогі покупки, мільйонні статки та недостовірні дані. 

Ми перевірили декларації всіх очільників і підготували для вас ТОП-4 найцікавіших.

Задешеві дачні хатиночки

Начальниця служби (управління) у справах дітей Наталія Сиворакша в минулому році придбала нерухомість в селі Люцерна. Це близько 8 км від Запоріжжя. Дачний будинок розміром у 40,4 кв.м. коштував родині 168 000 гривень, а земельна ділянка площею 422 кв.м. – ще 8 834 гривні. 

Нас здивували вкрай дивні ціни. Адже нерухомість в Люцерні як у передмісті Запоріжжя в рази дорожча за вказані в декларації чиновниці.

В середньому земельні ділянки в Люцерні під город коштують від 3000-5000 доларів, а під забудову – від 9000-10 000 доларів. Будинки ж взагалі коштують від 30 000 доларів.

Ми звернулися до реєстру нерухомості, аби уточнити інформацію. Виявилося, що Наталія Сиворакша вказала неправильну локацію. Записані на чоловіка менеджерки об’єкти знаходяться в селі Вільноуланівське – за 7 км від Люцерни і за 10 км від Запоріжжя.

Це таке собі дачне село, розбудоване вздовж притоки Дніпра, з вузькими вуличками, поділеними на садові кооперативи. В одному з таким кооперативів «Волна» родина Сиворакш придбала земельну ділянку з дачним будинком.

Побачити будинок і оцінити його вартість не можна, оскільки садове товариство – закритого типу. Вся територія огороджена парканом. Можна лише зі сторони бачити стріхи двоповерхових будинків та здогадуватися, який із них належить посадовиці.

Можливо, будиночок розміром у 40 кв.м. справді коштував родині начальниці 168 000 гривень. Але будинки навіть меншої площі у цьому селі коштують більше 230 000 грн.

Ну а 4 сотки землі аж ніяк не будуть коштувати 8 тис.грн. В середньому в цьому дачному селі така площа землі оцінюється в 1000-1500 доларів.

Крім цього, родина має у власності три квартири в Запоріжжі, один будинок в Дніпропетровській області та кроссовер Mazda CX-5.

Річний дохід родини складає 1 мільйон гривень, з яких 872 тисячі – дохід чоловіка від підприємницької діяльності, а 446 тисяч гривень приносить керівництво службою у справах дітей. Це складає місячну зарплату Наталії Сиворакші у 30 000 гривень.

Низькі доходи, але мільйонні статки

Декларації наступного посадовця треба вивчати всім, аби побачити глобальну картину економічного зростання. Мова про Ігоря Лягуту, директора Департаменту управління активами. 

Оскільки Ігор відносно недавно – з 2022 року – на керівній посаді, то має всього три декларації. І почнемо ми з найдавнішої.

В 2021 році, ще до посади директора, Ігор мав дві земельні ділянки та будинок в області, будинок в Запоріжжі площею 70 кв.м. та авто KIA RIO 2012 року виробництва. 

Родинні накопичення складали 20 000 євро, 140 000 доларів, 800 000 гривень. Разом – 7,2 млн гривень. 

В доходах – лише 72 500 гривень за рік, зароблені дружиною. Відраховуємо податки, і виходить 4 800 грн на місяць. 

При цьому трішки нижче бачимо грошовий подарунок від Віри Миколаївни Лягути на суму у якихось півмільйона гривень.

Дивимося доходи за 2022 рік. Знову таки, 5 тисяч гривень на місяць – і подарунок від тої ж Віри Миколаївни, але тільки у 300 000 гривень. 

Насправді до грошей від мами Віри Миколаївни питань немає. Віра Лягута багато років вела приватну практику лікаря-алерголога. І в Запоріжжі, де пил від заводів – це половина таблиці Менделєєва, попит на її послуги ніколи не спадав, а серед клієнтів були достатньо заможні люди.

А от з дружиною цікавіше.  

В 2023 році трапився фінансовий бум родини Лягут. Заробіток дружини посадовця від незалежної та підприємницької діяльності сягнув аж 5,3 мільйона гривень. У відкритих даних вид роботи Марини Лягути зазначений як “Роздрібна торгівля текстильними товарами в спеціалізованих магазинах”.

При цьому у заощадження відійшло 200 000 гривень, а покупок за рік не було. Крім того, зафіксовано продаж рухомого майна сумою у 266 000 гривень. Але транспортний засіб раніше в переліку майна посадовця не був вказаний.

Після мільйоного доходу родини трішки дивно писати зарплату директора Департаменту управління активами. Вона складає 19 000 гривень – і є найнижчою серед інших очільників департаментів та управлінь. Через відсутність “вислуги років”. 

Найпублічніший директор департаменту

Голова Департаменту муніципального управління Віталій Лисенко – ще один посадовець, у якого дружина є видатною підприємицею. 

Декілька років тому Марина Лисенко викладала на кафедрі підприємництва, менеджменту організацій та логістики в ЗНУ. Але після того, як Віталій Лисенко пішов з Інспекції благоустрою керувати Вознесенівською адміністрацією, а потім – до Департамента муніципального управління, його дружина пішла в бізнес. 

Відтоді вона заробляє на торгівлі косметикою і парфумами від мільйона до трьох мільйонів гривень на рік – не так багато, як дружина Ігоря Лягути. 

Живе посадовець із сім’єю в будинку тещі на Верхній Хортиці. 

Розкішні авто і як продавати їх вигідно

Ми б не хотіли повторювати минулі розбори декларацій, але чиновники сильніші за нас. Схема “купити дешевше – продати дорожче” користується серед них неабиякою популярністю. У минулих звітах директор Департаменту правового забезпечення Максим Денщік вказував два розкішні автомобілі преміум-класу. 

У 2020-му дружина посадовця придбала MERCEDES-BENZ CLA-250 вартістю 600 000 гривень. У 2021 році Максим став власником японського позашляховика TOYOTA LAND CRUISER 200. Авто коштувало йому 1,7 мільйона гривень.

В 2023-му дружина посадовця продала Mercedes. Щоправда, вже за вищу суму – 800 000 гривень. Тобто авто, старіше  на три роки, з більшим пробігом та зношеністю деталей продали на 200 000 гривень дорожче за “собівартість”.

Окрім доходу від продажу авто, в декларації посадовця зазначені такі: 40 000 державної допомоги на проживання ВПО, 160 000 гривень річного доходу дружини Ірини від КП “Облводоканал”. У заощадженнях вказано півмільйона гривень.

З нерухомості у родини Денщиків є земельна ділянка площею 1 482 кв.м. в Кушугумі А ще – дві квартири в Запоріжжі: одна площею у 68,61 кв.м., друга – у 67,56 кв.м.. Квартири перебувають у спільній власності.

Про кого ви хотіли дізнатись – але нема чого дізнаватись

Частина наших читачів точно має питання: а що в декларації Юлії Погребняк, директорки Департаменту освіти? 

А нічого видатного. За останні три роки не відбулося “приростання багатством”. Можна лише зафіксувати, що між своїм першим і другим керівництвом Департаментом освіти Юлія Валеріївна купила нову квартиру за 1,5 млн грн, а в сина-футболіста з’явилась Mazda 6. 

Шановні читачі! Якщо ви знаєте, де якийсь посадовець фактично живе, чи на чому їздить насправді, і бачите, що в його декларації цей будиночок чи автівка не вказані, – пишіть нам 

Читайте також: Деталі справи Куценка: оборудки на зарплатах запорізьких медиків

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі