Деталі справи Куценка: оборудки на зарплатах запорізьких медиків

Зображення завантажується

Відсотки з зарплат Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф могли неофіційно виводити “на руки” готівкою. За інформацією з судового реєстру, отримати гроші обхідним шляхом допомагали представники банку. Деталі “схеми” і як це повʼязано зі справою Владислава Куценка – читайте далі

Раніше ми розповідали версію НАБУ про те, як Владислав Куценко впливав на хід закупівель. Ймовірно, він передавав хабарі директору Обласного центру екстреної медичної допомоги Костянтину Малашенку. Той, своєю чергою, забезпечував перемогу конкретної фірми. Детальніше про це ми писали у матеріалі «Три тендери на шість мільйонів і зарплатний проєкт – деталі “справи Куценка”»

Тепер слідство в черговому засіданні суду детальніше розповіло, яка схема працювала з банком. На їх думку, підозрювані співпрацювали з представником банку для зняття відсотків, нарахованих на кошти підприємства, обхідним шляхом. 

Як це працює?

Підприємство кладе свої “зарплатні” гроші у банк на депозит і натомість отримує з них прибуток – відсотки за ті частину грошей, яку працівники не знімають одразу зі своїх карток.  Зазвичай ці відсотки повертаються підприємству, проте у цьому випадку їх використали інакше. 

Один з свідків розповів, що отримав вказівку зателефонувати представнику ПАТ «МТБ БАНК» та домовитися про зустріч. Під час зустрічі представник «МТБ Банк» пообіцяв нарахувати до 15% річних, якщо КНП «ТМО «ОЦЕМД та МК» відкриє у них рахунок. 

Згодом, у червні 2023, банк погодився виплачувати лікарні до 16% річних на залишок коштів на рахунку. І не просто виплатити їх, а зробити так, що частина була офіційно нарахована на підприємство, а частина неофіційно. 

Цього ж дня підприємство перевело у банк 10 мільйонів гривень. Вже у липні була проведена перша “неофіційна” виплата з депозиту — 10,7 тисячі гривень. Готівку передали на парковці торгового центру «Україна». 

Після цього, як засвідчив один з допитаних свідків, Куценко зателефонував директору установи Малашенку і сказав, що треба більше грошей покласти на депозит. І тоді Малашенко наказав перевести ще 5 мільйонів до банку.

Свідок підтвердив, що у вересні представник «МТБ Банк» передав 39 200 грн. Надалі передача готівки продовжувалась, наприклад, у грудні було дві виплати –  22 600 і 23 000 гривень. Сумарно слідчі зафіксували передачу 156 тисяч гривень за дев’ять місяців. 

МТБ-Банк належить одеським забудовникам Михайлу Партикевичу та Ігорю Згурову.

Читайте також: Благодійний фонд допомогатиме жінкам у Запоріжжі з кращою роботою

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі