В Запоріжжі за гектар покинутого парку будуть платити 1,1 мільйона на рік

Зображення завантажується

В Запоріжжі прокуратура через суд змогла підвищити орендну плату на 1,1 мільйона гривень за рік. Це у 8 разів більше, ніж платила фірма за ділянку в районі ПК ім. Кірова. На ній багато років планували побудувати спортивно-оздоровчий комплекс. 

Наприкінці грудня, господарський суд розглянув позовну заяву прокуратури з проханням внести змін до договору оренди землі. Зміни стосуються суми орендної плати. А саме, її збільшення з 161 тисячі гривень на 1,2 мільйона в рік, згідно актуальних цін на 2021 рік. 

Мова йде про ділянку по вулиці Рекордній, це частина умовного “парку Кірова”, що знаходиться між будівлею “Палац культури “ЗАЛК” (колишній ім. Кірова) і школою № 66. З червня 2008-го земля в оренді у “Запорожинвестстрой”, фірма отримала ділянку під торгівельний і  спортивно-оздоровчий комплекс. Вже більше 15 років територія занедбана і поросла бур’янами 

На думку прокуратури, міський бюджет вже недоотримує 1,2 мільйона за землю щорічно. Крім того, по-перше, міськрада звернулася до фірми з пропозицію внести зміни до договору. Однак, фірма угоду так і не вклала, водночас попередній договорів також не розірвала і продовжує користуватися землею.

По-друге, у 2015-му році, Запорізька міська рада прийняла рішення “Про затвердження нормативно грошової оцінки” та  “Про встановлення податку на майно”, що в своєю чергою вплинули на розрахунок орендної плати. Простіше кажучи, пропозиція щодо змін обумовлена законом. У зв`язку із цим, прокурор звернувся до суду. 

Проаналізувавши норми чинного законодавства, вислухавши пояснення прокурора та позивача, суд вимоги задовольнив. Зазначивши, що зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок не може ототожнюватися як зміна розміру орендної плати, а є лише її передумовою. Крім того, оцінка має проводитися раз 5-7 років, а тому збільшення оренди є законним. 

Тепер фірма має платити 1 286 473 гривень, замість 161 тисячи, що складає 3% нормативної грошової оцінки в цінах на 2021 рік.

Кінцевими бенефіціарами “Запорожинвестстрой” є Саркіс Міразізян та Вазген Абгарян. Чоловікам також належить фірма ТОВ “Бізнес-контакт”, яка орендує й землю під кафе “Веселий Роджер” (зараз не працює). 

Також читайте: В Запоріжжі через суд поновили договір на ділянку з “рестораном-спорткомплексом” на Набережній

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі