В Запоріжжі через суд поновили договір на ділянку з “рестораном-спорткомплексом” на Набережній

Зображення завантажується

В Запоріжжі суд поновив договір оренди ділянки на Набережній до лютого 2026-го. Раніше, прокуратура намагалася повернути землю громаді, через те, що на ній хотіли будувати ресторан, “прикривши” його будівництвом культурно-оздоровчого центру.

14 грудня 2021, Господарський суд розглянув позовну заяву фірми «Славойл» з вимогами про поновлення договору на оренду землі. Земля розташована на березі річки Дніпро, біля Прибережної автомагістралі, знизу каскаду фонтанів “Райдуга”. 

Так, фірма вважає, що має отримати ділянку, бо використовувала її з 2006 року за договором оренди. Він закінчився у 2016-му, однак “Славойл” повідомила орендодавця про намір поновити договір. Міська рада не надіслала ані заперечень, ані згоди протягом місяця. 

А отже, на думку представників “Славойл”, це можна кваліфікувати як “мовчазну згоду” орендодавця на поновлення. Крім того, за законом фірма має переважне право перед іншими на отримання землі. Водночас і в договорі оренди встановлено, що орендар зобов`язаний, після закінчення строку, поновити договір або повернути земельну ділянку.

Також, як підприємці вказали в суді, вони сплатили орендну плату – 2,2 мільйони гривень з березня 2016-го по вересень 2021-го. І якщо міська влада протягом п’яти років не заперечувала проти отримання грошей, то вона не могла не знати про використання землі після закінчення строків.

Однак, Запорізька міська рада з такими висновками не погоджується. По-перше, лист було направлено міському голові, однак вирішенням питань щодо оренди землі займається профільна депутатська комісія міської ради. Таким чином, лист фірми не є повідомленням про намір орендаря скористатись переважним правом. По-друге, до листа не додано проект додаткової угоди про поновлення договору оренди. І, по-третє, “Славойл” не надала відповідь на пропозицію міськради щодо укладення нового договору оренди і фактично припинило переважне право на поновлення.

На думку прокуратури, вказаний лист не може бути належним доказом, оскільки містить лише припущення фірми щодо поновлення договору оренди.

Ще одним доказом на користь фірми, на їхню думку, стало те, що 4 серпня, Департамент архітектурно-будівельної інспекції зареєстрував повідомлення про початок виконання будівельних робіт. За таких обставин у позивача були реальні підстави вважати, що відповідач припинить триваюче порушення і врешті-решт оформить додаткову угоду про поновлення договору оренди землі відповідно до вимог закону в 2021 році. 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши сторін, суд став на сторону “Славойл” і задовольнив позовну заяву повністю. А отже, тепер фірма зможе використовувати ділянку до 2026 року і побудувати на ній ресторан. 

Нагадаємо, з червня 2021 року, керівником фірми є Сергій Федоренко. Засновником – ТОВ “Роадхаус корпорація”, а кінцевими бенефіціарами – Світлана Лісонь, Катерина Плигач та Світлана Бевз. 

Читайте також: В Запоріжжі суд зняв арешт з самобуду, через невизначеність розміру шкоди

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі