В Запоріжжі визнали законним будинок, який “виріс” на місці кафе

Зображення завантажується

В Запоріжжі апеляційний суд відмовив у задоволені скарги щодо визнання самобудом житловий будинок, розташований в районі площі ім. Поляка. До суду подали місцеві мешканці, яким цей будинок створює тінь. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на судовий реєстр

У Запорізький апеляційний суд надійшла скарга стосовно рішення Орджонікідзевського суду щодо нового будівництва в районі площі ім. Поляка. Люди, що мешкають поруч, невдоволені, що замість кафе, яке планували побудувати ще у 2005, виріс будинок і тепер затуляє їм сонце.  

Мова йде про чотирьохповерховий будинок по вулиці Незалежної України, який збудували між будинками 214 по проспекту Соборному та 40 по Незалежній Україні.

В 90-х роках це був газон, на якому поставили звичайний кіоск з снікерсами, цигарками і пивом. Потім, у 2005 році на земельній ділянці почалося будівництво кафе, але у 2011 році його зупинили, а в 2014 році на цій недобудові розпочалося будівництво ЖБК “Ваш дім”.  

У тому ж році мешканець сусіднього будинку подав позов до суду на новобуд через те, що згідно будівельних норм дім розташовувався занадто близько до вже існуючого будинку і через це до квартир перестало потрапляти денне світло у затвердженій нормами кількості. Тобто, новий будинок створював тінь, що не відповідає сучасним нормам. Крім того, заявник стверджував, що нове будівництво є самочинним.

Позивач вимагав усунути ці порушення шляхом перебудови нового будинку або в інший спосіб, за кошти ЖБК “Ваш дім”. До цього позову приєднали заяви ще кількох осіб, і у 2018 році Орджонікідзевський суд заочно задовольнив заяву, але частково. Він не визнав будівництво самочинним, але знести дім таки зобов’язав. 

Однак у 2021 року рішення Орджонікідзевський суд скасував і залишив позов без задоволення. Заявники не погодилися з цим і подали апеляційну скаргу. Влітку Запорізький апеляційний суд розглянув справу і прийшов до висновку, що суд першої інстанції виніс рішення правильно. 

Так, в 2014 році ЖБК “Ваш дім” прийняв у дар недобудоване кафе і у тому ж році на сесії міськради погодили оренду земельної ділянки під будівництвом для розташування багатоповерхового житлового будинку. ЖБК отримав дозвіл на розробку проекту землеустрою, а пізніше будівельна інспекція зареєструвала декларацію про початок будівельних робіт з реконструкції об`єкту незавершеного будівництва під односекційний житловий будинок. Будівництво віднесли до 2 категорії складності. Крім того, департамент архітектури видав ЖБК містобудівні умови. 

У 2015 році декларацію про початок робіт скасували, але у 2016 році ЖБК вдалося поновити містобудівні умови та обмеження, бо  департамент архітектури не виявив недоліків у документації. 

Того ж року орендар земельної ділянки змінюється з ЖБК “Ваш дім” на ОК “ЖБК “Сова”. Наступного року вже ЖБК “Сова”звертається до ДАБІ за реєстрацією  декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Інспекція погоджує документ. 

У 2019 році будинок ще раз обстежили і ознак самочинного будівництва не виявили. 

Самочинним будівництво визначається, якщо земельна ділянка не відведена для цієї мети або відсутній належний дозвіл на будівництво, чи відсутній належним чином затверджений проект, а також якщо під час будівництва допущені істотні порушення будівельних норм і правил.

Згідно норм, відстань між будинками в 2-3 поверхи між торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків повинна бути не менше 15 метрів, а в цьому випадку відстань становить 9,8 метрів. Однак, ще суд першої інстанції встановив, що у протоколі йдеться про відстань між торцями будинків, один з яких не має вікон із житлових кімнат, а отже до цього випадку норми не застосовуються.

Також, претензія була до того, що об’єкт розташований в історичному ареалі і не погоджений з головним архітектором міста. Однак фактичне будівництво розпочали у 2005 році, а ці норми набрали чинності тільки у 2012 році. На той рік ще діяв старий Генеральний план без урахування історичних ареалів. 

Виходячи з цього, Запорізький апеляційний суд скаргу не підтримав і рішення першої інстанції залишив без задоволення. 

Бенефіціарами ЖБК “Сова” є кілька людей – Денис Бєлов, Олег Никоненко, Аркадій Феленко та Володимир Нещеретний. Згідно реєстру декларацій, Аркадій Феленко у 2019 році подавав декларацію в якості провідного державного інспектора в Запорізькому рибоохоронному патрулі.

Читайте також: В Запоріжжі впритул до житлового будинку хочуть збудувати автозаправку

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі