В Запоріжжі суд зняв арешт з самобуду, через невизначеність розміру шкоди

Зображення завантажується

В Запоріжжі апеляційний суд зняв арешт з самобуду, через те, що поліція не визначила розмір шкоди, як було необхідно для кваліфікації правопорушення. Інформацію передає “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Єдиний держреєстр судових справ.  

13 грудня 2021 року, Запорізький апеляційний суд розглянув скаргу на рішення про арешт майна по вулиці Запорізька,5, що в Олександрівському районі. Мова йде про самобуд, який прибудували до багатоповерхівки під виглядом реконструкції під магазин з кафе. Однак, поліція встановила, що замість реконструкції там почали нове будівництво.

Після цього, правоохоронці звернулися до суду з клопотання про накладення арешту на майно. Адже в ході досудового розслідування встановили, що на ділянці є фундамент та будівельне сміття, а навколо об’єкту був паркан. При цьому, для будівництва потрібно було отримати землю в оренду або користування. Зважаючи на те, що ділянка також належить до території археологічних об’єктів (зона “Олександрівської фортеці”), то для будівництва там потрібні й додаткові дозволи. Зважаючи на це, суд клопотання задовольнив. 

Однак, вже в грудні адвокат подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу судді. Свої вимоги він мотивував тим, що кваліфікація правопорушення визначається, як самовільне зайняття земельної ділянки з значною шкодою. Водночас спричинення шкоди і її розмір не зазначено. А це є обов’язковою умовою для кваліфікації. 

Отже, попереднє рішення суду про накладення арешту на майно, на думку адвоката, є неправомірним. Колегія суддів з цим погодилася й задовольнила апеляційну скаргу повністю, тобто зняла арешт з будівництва. 

Нагадаємо, власниками квартири на момент отримання документів на реконструкцію були підприємниці Тетяна Нода та Ніна Лімар.

Читайте також: В Запоріжжі планують побудувати нову багатоповерхівку замість АЗК

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі