В Запоріжжі можуть перенести сесію міськради через вимоги ОДА додати грошей на армію

Зображення завантажується

Сесію Запорізької міськради, призначену на 28 лютого, можуть перенести через вимогу обласної влади перерозподілити бюджет міста на потреби оборони. ЗЦР дізнавався про ситуацію з власних джерел.

Як нам розповіли, близько двох тижнів тому з ОВА надійшла вимога на усі військові адміністрації та міські ради області перерозподілити бюджети на користь армії. Відсоток підтримки був визначений у 17,7% від загального обсягу доходів міста.

Для Запоріжжя це становить 1,52 мільярди гривень. Ця сума лише трішки менше усього бюджету розвитку – грошей, які заплановано витратити на ремонти доріг, шкіл та садочків, газоні і дерева, утримання збиткових комунальних підприємств, які не працюють через агресію (аеропорт) або працюють без оплати (Запоріжелектротранс).

Військові адміністрації почали переробляти свої бюджети, а тиждень тому, 21 лютого, цю вимогу в 17,7 відсотків вже зафіксували в рішенні Ради оборони. Чомусь в міській раді про цей відсоток дізнались вже вчора і сьогодні, коли проєкт бюджету на 2024 рій вже був істотно переписаний.

Що буде далі?

Якщо вимоги повністю проігнорують і депутати зберуться на сесію приймати бюджет в тому вигляді, як його підготували на зараз, то голова ОВА може звернутись до Києва і вимагати ввести в місті військову адміністрацію. В міській раді роблять вигляд, що для них це цілком несподівано та неочікувано.

Скоріш за все, міська влада буде зараз також звертатись до центральної влади за арбітражем і прохати знизити цей відсоток, почнуться довгі перемовини. А бюджет будуть знову докорінно переписувати.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі