В Запоріжжі хочуть злити два департаменти в один великий
На сесії Запорізької міськради хочуть розглянути проект зі створення нового Департаменту з управління активами. Документ з “чорнеткою” статуту нової структури надали ЗЦР депутати ради, адже зараз проекти не оприлюднюються на сайті.
На сесію Запорізької міськради, яку вкотре перенесли, вже на 12 жовтня, виносять і проект зі створення Департаменту з управління активами, який перебере на себе функції двох існуючих – Управління земельних відносин та Департаменту приватизації і комунальної власності.
Для розуміння, що роблять обидві ці структури.
Управління земельних відносин готує рішення на сесію, щодо надання в оренду, передачу у власність чи продаж землі, а потім, за рішенням сесії, готує вже і договір оренди чи продажу, який несуть на підпис міському голові. Також, воно веде реєстр усіх договорів, слідкує за тим, щоб за ними усіма вчасно надходила орендна плата, і якщо ні, то подає до суду на стягнення недоплати, саме чи разом з прокуратурою. Коротше кажучи, усі “історії”, де є якась ділянка землі в міській власності – то до них має відношення управління земельних відносин.
Департамент приватизації і комунальної власності має приблизно такі ж функції, але щодо окремих підвалів, технічних приміщень, будівель, гаражів і усього подібного, що є саме побудованим, а зараз перебуває у власності міста. Він розпоряджається усім майном, що знаходиться на балансі міських установ і підприємств. І навіть погоджує передачу прінтера чи двох столів зі стільцями від Департаменту житлового господарства до Департаменту інфраструктури, наприклад.
І зараз ці дві чималі установи хочуть злити в єдину. Швидкий аналіз не виявив значних відмінностей у статуті потенційного Департаменту з управління активами від його попередників. Єдина новація – що буде запроваджений окремий реєстр усіх об’єктів комунального майна.
Обидві діючі структури знаходяться у “вертикалі підпорядкування” забороненої, але існуючої ОПЗЖ, або Володимира Кальцева, якщо персонально. Який рік тому, коли формувався досі діючий баланс сил у міськраді, делегував туди заступником мера по землі, власності та транспорту свого давнішнього менеджера Романа Тарана. А ще один старий партійний товариш Кальцева, Василій Полюсов, очолив земельну комісію.
Незадовго до війни ми писали про те, що за свою найбільшу земельну ділянку площею в 10 гектарів поряд з Обласною лікарнею Володимир Кальцев не платить оренду, адже рішення про передачу є, але договір так і не уклали. За такі нюанси – щоб договори були укладені та гроші по оренді заходили – відповідає саме Управління земельних відносин.
Вже влітку цю тему стала підіймати голова фракції “Слуг народу” Регіна Харченко, яка стала надсилати депутатські звернення і запити до земельщиків та податківців. Відповідно, ми поцікавились в неї, чи брала вона участь в плануванні цього “великого злиття” і як вона взагалі оцінює цей проект. Відповідь була негативною по обох пунктах.
“Ні, я до розробки цього проекту не маю відношення. Його надав нам в чат комісії голова Василій Полюсов, сказав, що у його розробці брали участь він сам, і його юристи. Хоча він на це не має права самостійно, це ми, як депутати комісії, мали б йому одпочатку доручити розробляти такий проект.
Я не бачу сенсу робити таке злиття. Ці департаменти працюють, їх роботу треба покращувати окремо. Наприклад, щоб земельні ресурси реально контролювали укладання договорів і сплату оренди за ними, разом з ДПС, а не як зараз. І щоб департамент приватизації і комунальної власності нарешті провів цілісну інвентаризацію усього майна громади. А якщо цей проект проголосують, то вони будуть займатися процедурою злиття ще рік, а не реальними проблемами” – відповіла нам депутатка.
Зважаючи на те, що зараз всередині міської ради немає консенсусу і більшості на те, щоб голосувати злагоджено за проекти рішень, ще невідомо, яка доля спіткає цей проект від формально забороненої партії, яка фактично, тим не менш, є цілком активний політичним гравцем.
Читайте: Зрадники в Розівці: депутат “Опоблоку”, “засланий казачок” і колишній очільник селища
Обговорення