У Запорізькій області витратили 63 мільйони грн на пальне з початку року

Зображення завантажується

У період з січня по березень 2023 року запорізькі структури замовили пального на понад 63 мільйони гривень. Ми проаналізували закупівлі і розповідаємо про головних постачальників, за скільки і хто купував, а також про схему повʼязані з пальним, що раніше виявили правоохоронці

Щороку на закупівлі пального витрачають мільйони гривень.Так, за даними Prozorro воно є й в трійці товарів і послуг, що найбільше купували з початку повномасштабної війни. І не дивно, адже пальне потрібно для службового транспорту, роботи генераторів та пунктів незламності.

Нещодавно завершився перший квартал 2023 року. За цей час на Запоріжжі замовляли здебільшого бензин А-95 та дизель Energy. Середня ціна за бензин склала 48 грн за літр. 

Найбільше грошей витратили в січні – 27,8 мільйона гривень, трохи менше у березні – 27,3 мільйона грн. Водночас у лютому сума замовлень склала 7,9 мільйона грн. 

Постачальники-лідери

Запорізькі замовники віддали перевагу фірмі “Фуел трейд”, що отримала 28,9 мільйона гривень. Найбільше замовлення зробило КП “Запоріжелектротранс” на 17,7 мільйона грн. Зазначимо, що це були відкриті закупівлі з особливостями, тобто взяти участь могли всі охочі. Проте, свою пропозицію подав тільки цей учасник. 

За ці гроші комунальники замовили бензин А-95 та дизельне паливо. Постачальник надає талони на пальне, що надалі потрібно обміняти на АЗС. 

Спочатку ціна за договором складала 50 грн на літр бензину, та 54 грн за літр дизеля. Однак, пізніше були укладені й додаткові угоди на пониження ціни. Так, в останній угоді від квітня ціна становила – 47,39 грн та 47,55 грн відповідно. Цю закупку оплатять коштом однієї з програм міського бюджету.

Другим замовником за сумою став КП “ЕЛУАШ” на 4,9 мільйона грн. За ці гроші “ЕЛУАШ” замовило бензин за 47,63 грн та дизель паливо за 49,34 грн. 

Іншими замовниками фірми переважно були також комунальники – “Титан”, “Запоріжремсервіс”, “Зеленбуд”, “МТМ” тощо. А також районі адміністрації ЗМР. 

Фірма Фуел трейд” була зареєстрована в травні 2021 році, Максимом Косіновим. Зараз кінцевим бенефіціаром “Фуел трейд” є Валерія Тьомкіна. У відкритих джерелах майже немає інформації про неї. Проте, за даними BI Prozorro можна простежити постійних клієнтів “Фуел трейд”. Найбільший за сумою є знов же таки КП “Запоріжелектротранс”. Так за 2022 і початок 2023-го загальна сума договорів складає понад 53,3 мільйона грн. 

На другому місці постачальник “Сентайм Груп”, що отримав замовлень на 10,3 мільйона гривень. 

Найбільше з них зробило КП “ЕЛУАШ” на 6,2 мільйона грн. За ці кошти підприємство замовило налив і талони на бензин А-95 та дизельне пальне. Ціна за літр А-95 становить 47,50, а дизеля – 48,30. 

Друге велике замовлення зробило Долинське комунгоспідприємство на 1,7 мільйона грн. На момент укладення договору вартість пального становила 56 грн за дизель та 54 за бензин. Однак, пізніше вклали додаткову угоду на зниження ціни до 52,43 та 50,29 відповідно.

Кінцевим бенефіціаром “Сентайм Груп” є Ілля Купа. Фірма була зареєстрована у грудні 2020-го. З 2022-го, “Сентайм Груп” бере участь у закупівлях і постачає пальне для київських і запорізьких замовників. 

Закриває нашу трійку лідерів постачальник “ВОГ Ресурс”, що отримав замовлень на понад 9 мільйонів грн. Левову частку цих грошей – 7,8 мільйона грн – заплатило Головне управління ДСНС. 

До слова, нещодавно в Запоріжжі почали розглядати справу щодо корупційної схеми ДСНС з паливом. Так, начальники ДСНС, користуючись службовим становищем, привласнювали бензин. Його вивозили з території служби й доставляли додому. Надалі продавали паливо за готівку або заправляли ним вантажівки, які займалися перевезеннями. Точну суму збитків поки не встановлено, проте арешт накладений на кілька мільйонів гривень підозрюваного в справі, адже ці гроші можуть бути прямим доказом. Докладніше про судову справу ми розповідали раніше

Кінцевими бенефіціарами “ВОГ Ресурс” є Світлана Івахів та Сергій Лагур. Останній відомий український бізнесмен, що у 2020-му був у ТОП-100 найбагатших людей України за версією Forbes. Світлана Івахів це дружина одного з бізнес-партнерів Лагура, Степана Івахів – політика і бізнесмена, який займав 58-ме місце в списку Forbes за 2021 рік. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі