У Запоріжжі засудили на 13 років “поліцейського” з Михайлівки

Зображення завантажується

У жовтні Хортицький райсуд виніс вирок чоловіку, що погодився працювати в окупаційній “поліції” смт Михайлівка. “Запорізький центр розслідувань” розповідає деталі вироку

Слідчі встановили, що напочатку квітня 2022 року російські окупанти призначили старшого зміни патрульних “Отделения полиции № 3” у смт Михайлівка. Обіймати цю посаду погодився місцевий житель Володимир Агеєв.

Один зі свідків розповів, що Володимир Агеєв працював на свинофермі. У березні окупаційна влада оголосила набір до так званої «народної поліції». За словами чоловіка, туди приймали усіх: людей з алкогольною та наркотичною залежностями та інший асоціальний контингент. Одного дня у свідка захворів син і він повіз його до місцевої лікарні. Там побачив Агеєва разом з військовими РФ. Обвинувачений був одягнутий у чорний тактичний одяг, але без ознак, мав табельну зброю.

Пізніше, свідок бачив, як Агеєв з іншими здійснював патрулювання на машині Нацполіції, але державні українські номери були замінені на цивільні.

Наступний свідок пояснив, що на час окупації мешкав у Михайлівці. Йому розповідали, що Агеєв раніше працював у поліції. Однак його вигнали за невідповідність, після чого він працював, де прийдеться. На початку вересня 2022 року свідок знаходився вдома на подвір`ї. До воріт під`їхали сині «Жигулі», з яких вийшов Агеєв. Він підійшов та зробив зауваження за порушення комендантської години – ніби з 21 до 6 години потрібно перебувати вдома, навіть не виходити на двір. 

Агеєв наказав чоловіку винести документи, що підтверджують його особу. Коли на подвірʼя вийшов син, “поліцейський” оглядав його, шукаючи татуювання.

Окрім цих та інших свідків, суд розглянув й інші докази. Зокрема, слідчі дослідило й інтернет публікації. У яких фігурував обвинувачений у ролі так званого “народного поліцейського”.

Вирок

Отже, суд дійшов висновку, що чоловік винний за статтею ч. 7 ст. 111-1 ККУ — колабораційна діяльність. Відтак чоловік має провести за ґратами 13 років.  Окрім того, чоловіка позбавили права обіймати посади в правоохоронних органах, органах влади на 15 років. Водночас обвинувачений перебуває на тимчасово окупованих територіях. Отже, відбувати покарання буде тільки після затримання.

Ця публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі