У Запоріжжі засудили Балицького до 15 років заочно

Зображення завантажується

Зустріч з Путіним, організація референдуму, наказ про входження Запорізької області до складу РФ – за ці та інші злочини відповідає Євген Балицький. Нещодавно суд постановив, що чоловік має провести за ґратами 15 років

Комунарський райсуд виніс вирок – 15 років позбавлення волі для Євгена Балицького за колабораційну діяльність. Ще на початку повномасштабного вторгнення чоловік погодився допомагати російським окупантам і проголосив себе “очільником” Мелітополя. “Запорізький центр розслідувань” дослідив вирок і розповідає подробиці

У чому звинувачують Балицького?

Так, за матеріалами розслідування, у серпні 2022-го, Балицький підписав розпорядження «Про підготовку організації проведення референдуму». Надалі, чоловік займався підготовкою до нього. І саме за його розпорядженням: створили дільниці для голосування, сформували комісії, склали список учасників, забезпечив фінансування “заходу”. 

На цьому Балицький не зупинився і призначив дату “референдуму” – на 23-27 вересня 2022 року. При цьому, наприкінці вересня, підозрюваний записав відео звернення до президента РФ Путіна, в якому повідомив про прийняте ним рішення щодо проведення “референдуму”. Відтак, саме Балицький оголосив його результати. Згідно з якими 93,11% проголосували “за”. Після цього він підписав пропозицію «Про прийняття Запорізької області в російську федерацію на правах нового суб`єкта» і скерував її до президента Росії.

Також, Балицький відвідав церемонії, що пройшла у приміщенні Георгіївської зали Великого Кремлівського палацу у Москві. У зустрічі з «приєднання» до РФ тимчасово окупованих територій України взяли участь Путін та очільники окупаційної адміністрації Херсонської області, так званих «Л/ДНР».Зокрема на цій події Балицький підписав договір між Запорізькою областю та Росією.

Свідки: “переконував мера Мелітополя, перейти на сторону росіян”

Також під час судового засідання були заслухані свідки. Одна жінка розповіла, що була керівником обласної організації “ОПЗЖ” і знає Балицького з 2010 року. Перестала спілкуватися з ним з кінця березня 2022, думала, що він у полоні, або з ним сталось щось інше. Однак, потім впізнала його на одному з російських відео.


Інший свідок розказав, що знає Балицького з 2012 року, як проросійськи налаштованого. Чоловік пригадав, що 26 лютого він побачив Балицького. Чоловік поводитися спокійно, розмовляв з людьми. Пізніше, він дізнався, що підозрюваний переконував мера Мелітополя, перейти на сторону росіян. Другий раз він бачив Балицького 13 березня на порозі біля Мелітопольської адміністрації. На той момент, вся комунікація РФ проводилася через нього.

Публічні виступи на стороні росіян

Також слідчі дослідили й публікації пропагандистських ЗМІ, в яких обвинувачений неодноразово брав участь. Наприклад, в одній зі публікацій він привітав жителів окупованих Росією територій з звільненням від нацизму: «Дорогие жители Запорожской области, освобожденной от украинского нацизма! Поздравляю всех с началом референдума! Все избирательные участки приступили» Або, наприклад, Балицький виступив на російському телеканалі, де він розказав наступне, цитуємо:
“Да, мы занимаемся мирной жизнью, слава Богу, что активные боевые действия отодвинуты от основных городов, сейчас в Запорожской области освобождены 80, почти 80 процентов территории…Мы отправляем зерно через российскую федерацию, в основном контракты с Турцией сегодня заключаются и первые составы, мы с гордостью это говорим, уже через Крым…”

Висновки суду

Дослідивши всі докази, суд прийшов до висновку, що Балицький винен і визначилися з покаранням  – 15 років позбавлення волі. А також конфіскацію майна: Land cruiser 2020 року, житлового будинку у Мелітополі, половина статутного капіталу “Мелітопольський завод підшипників ковзання”, “Лігіон”, “Телерадіо Компанія МТВ-Плюс” та “Аквабіом”. Всі ці активи залишаться під арештом до виконання вироку і будуть конфісковані на користь держави. Думки експертів щодо долі таких заочних вироків ви можете прочитати у нашому тексті.

Нагадаємо, що Євген Балицький ще донедавна був депутатом Запорізької обласної ради. Раніше, він тричі балотувався до Верховної Ради – з них двічі успішно у 2012 і 2014-му роках. Його батько, Віталій Балицький відомий, як один з найбагатших депутатів Запорізької облради.

На початку повномасштабного вторгнення Балицький добровільно надав можливість ретрансляції каналу Росія 24 на базі свого телеканалу МТВ-Плюс у Мелітополі. Хоча на початку заперечував, що перейшов на сторону ворога. 

Читайте також: Заочні вироки колаборантам мають високі шанси на оскарження в ЄСПЛ – експерт

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі