У Запоріжжі замість стадіону хочуть збудувати ЖК-«свічку» – що може зробити громада?

Зображення завантажується

У Запоріжжі вперше за три роки запустили механізм «детального плану територій» і хочуть змінити цільове призначення землі. Йдеться про колишній стадіон “Дніпроспецсталі” площею майже в 5 гектарів, який віддали в оренду під «спортивно-оздоровчий комплекс»

На сесії, яка відбулася 5 червня, міська рада дала згоду на розробку Детального плану території (ДПТ) в районі Маяковського, 30.

Що таке ДПТ? Це коли фірма взяла землю в оренду під склад, але потім вона вирішила збудувати на цій землі ТРЦ, чи житловий будинок. І тоді фірма звертається до міської влади, і просить дозволити зробити їй «детальний план території» під цю землю.

У цьому детальному плані показується, як ці зміни – ТРЦ замість складу, або в нашому випадку, ЖК замість спорткомплексу, — вплинуть на довкілля, інфраструктуру, прилеглих мешканців. Потім відбуваються громадські слухання, куди приходять всі зацікавлені, щоб висловити своє ставлення.

В історії із ділянкою під колишнім стадіоном “Дніпроспецсталі” все починалось у 2021 році. Тоді завод  відмовився від оренди 4,8 гектара поряд з “Райдугою”. І майже одразу міськрада здала його в оренду ТОВ “Гефест-Преміум” для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу.

У листопаді 2021 року “Гефест-Преміум” подав до Департаменту архітектури свої містобудівні умови. У них було вказано граничну висоту забудови у 87 метрів. Тобто замість спортивного комплексу запланований був будинок-“свічка” на 30-35 поверхів із фітнес-залом десь у цокольних поверхах.

Для наочності продемонструємо “свічку” такої висоти.

Фото з околиць Київа, де багатоповерхівку заввишки 80 метрів збудували з порушеннями норм

 За декілька місяців почалось вторгнення, і про плани всі забули, включно з забудовниками.

Згадали у травні-червні 2024-го року. І намагаються легалізувати через механізм розробки Детального плану території.

Таким чином, у останньому рішенні міської ради йшлося вже не про спортивно-оздоровчий комплекс, а про намір “розміщення комплексу багатоповерхових житлових будинків змішаного використання з житловими приміщеннями у верхніх поверхах та розміщенням на нижніх поверхах об’єктів громадського призначення ділового, культурного, спортивно-оздоровчого, комерційного використання та підземними паркінгами”.

Одночасно депутати уповноважили Департамент архітектури і містобудування протягом двох тижнів  “опублікувати дане рішення з прогнозованими правовими, економічними наслідками та наслідками для довкілля, у тому числі для здоров’я  населення та підстави для його прийняття”, на сайті Департаменту і в місцевих медіа.

Простіше кажучи – щоб Департамент оприлюднив певну «чернетку», пояснення і розрахунки для громади, навіщо на місці стадіону робити ЖК і який з цього буде усім зиск.

Два тижні минає саме сьогодні, в середу, і на сайті досі нічого не з’явилось.

Потім, коли ці документи оприлюднять, з ними має право ознайомитись громада і прийти вже на громадські слухання зі своїми зауваженнями – що вони думають щодо таких змін.

Громадські слухання будуть призначати окремо, і участь в них можуть взяти всі запоріжці.  

І вже потім, з урахуванням всіх зауважень, буде вироблено протокол слухань, яким має керуватись орендар землі при розробці подальшої містобудівної документації — що саме йому буде припустимо збудувати на цій ділянці.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі