У Запоріжжі виділили 21 мільйон гривень на генератори – огляд

Зображення завантажується

У Запоріжжі з бюджету виділили 21 мільйон гривень на генератори. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував закупівлі і розповідає, для кого і за скільки їх купили. 

Починаючи з осені енергетичні об’єкти України постійно зазнавали масових ворожих обстрілів, що призвело до проблем зі світлом. Не виключення і Запоріжжя, де діє щоденний графік відключень. У зв’язку з цим питання наявності генераторів актуально, як ніколи. 

Цифри 

За даними аналітиків проєкту DOZORRO Transparency International Ukraine у місті відзвітували про 12 закупівель у період з червня по листопад. Комунальні підприємства і департаменти замовили генератори і послуги з їх підключення на понад 21 мільйон гривень. 

Так, найменша закупівля склала 19,5 тисяч гривень, а найбільша — 11,6 мільйона гривень. 

У більшості випадків замовники прозвітували про укладення договорів, тобто торги не проводили. А потім прозвітувати про це в Prozorro зараз або після закінчення війни.

ТОП-3


Найбільше грошей з міського бюджету виділили на купівлю генераторів для Комунального підприємства “Водоканал”. Техніку для комунальників закупили у два тендери на трохи більше ніж 19 мільйонів

Так, у жовтні запорізький “Водоканал” уклав договір на поставку генераторів з фірмою “Дарекс-енерго” на 11,6 мільйона гривень. За ці гроші комунальники замовили 7 різних дизель-генераторів і їхнє підключення.

Згодом, у листопаді, “Водоканал” уклав другий договір з “Дарекс-енерго” на ще 7 дизель-генераторів. Сума замовлення становить 7,4 мільйона. Роботи з запуску входять у вартість товару.

У першому випадку, замовник скористався механізмом спрощеної закупівлі, тобто податися могли всі охочих. У другому випадку провели відкриті торги з особливостями — – у них майже всі строки коротші. 

Третім за сумою тендером є замовлення комунального підприємства “Запоріжремсервіс” на 1,8 мільйона гривень. На ці гроші замовили 10 однакових дизель-генераторів. 

“Запоріжремсервіс” уклало договір без проведення торгів з приватним підприємством “Вікторія”. 

ПП “Вікторія” було зареєстровано Ігорем Калугіним у жовтні 1995 року. Його основним видом діяльності зазначена роздрібна торгівля фармацевтичними товарами. Зазначимо, що до 2022 року підприємство не брало участі в закупівлях. 

Однак з жовтня цього року почало отримувати замовлення. При цьому, всі замовлення до підприємства були від “Запоріжремсервіс”. Так, замовники прозвітували про укладення 15 договорів, тобто торги не проводили. 

Окрім генераторів “Запоріжремсервіс” замовило у підприємства найрізноманітніші товари. Наприклад, цвяхи, плівку, ручні інструменти, габіон військовий тощо. Загальна сума замовлень склала понад 5,7 мільйона. 

Отже, як бачимо, левова частка бюджетних коштів у 20,5 мільйона пішло на два комунальні підприємства “Водоканал” та  “Запоріжремсервіс”. Ще 471 тисячу витратили на забезпечення генераторами інших комунальних підприємств і лікарень.

Читайте: “Ставь галочку здесь”: “Референдум” на Запоріжжі і роль у ньому колаборантів

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі