У Запоріжжі щойно відремонтовані будинки знов потрапили під обстріл

Зображення завантажується
Колаж Юлії Савчук

Приїхавши, щоб перевірити доцільність використання коштів на ремонт, комісія з єВідновлення у Запоріжжі побачила будинок знов пошкодженим. Ураження сталося 22 березня під час масштабного обстрілу України. Юридична радниця ЗЦР Аліна Родіна розповіла подробиці

Вже вдруге потрапляють під обстріл будинки по вулиці Славутича – у приватному секторі між Осипенківським мікрорайоном та ПАТ “Запоріжтрансформатор”. Один із них потребував настільки масштабного ремонту, що запорізька комісія з єВідновлення виділила кошти через процедуру верифікації. 

За таким механізмом власникам сильно постраждалих домівок виділяють спочатку 70% компенсації. Після того, як кошти будуть витрачені, комісія перевіряє, чи усі вони пішли на ремонт. Якщо так – перераховують решту 30% суми.

Процедура верифікації діє, якщо вартість ремонту складає від 300 тис. грн. За період дії нинішнього складу комісії таких випадків було до 20, розповідає Аліна Родіна, яка входить до наглядового органу. 

Зазвичай використання цільове. Люди навіть свої кошти докладають. І зазвичай не всі ушкодження можуть усунути, оскільки виділених коштів не вистачає

Аліна Родіна, юридична радниця ЗЦР

Власне, саме на перевірку цільового використання коштів і виїхала комісія на вулицю Славутича. Але знайшла будинок знов пошкодженим. Постраждав фасад, дах “підстрибнув” і зсунувся, розійшлися плінтуси.

Порадили людині ще раз подавати заяву на відновлення

Аліна Родіна, юридична радниця ЗЦР

Нагадаємо, як повідомляє запорізька влада, 370 постраждалих вже отримали погодження на компенсації від комісії. Сума виплат наразі перевищила 19,4 мільйони гривень.


Читайте також: “Запорізьке єВідновлення: що робити людям без смартфонів та інші складнощі”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі