У Запоріжжі провели круглий стіл для обговорення Програми зниження викидів
Рух «Маю право дихати» організував круглий стіл задля діалогу з владою стосовно екопрограми. До обговорень долучилися представники обласної влади, омбудсмена та містяни, проте не прийшли ключові – від міської ради
Темою обговорень стали проблеми, що виникли на етапі прийняття Програми зниження викидів. Цього разу два головних питання – відсутності у документі заходів боротьби з фенолом і формальдегідом та встановлення системи автоматичних датчиків екомоніторингу.
Зі сторони влади участь у заході взяли заступниця директора Департаменту захисту довкілля ЗОВА Ірина Пірогова та депутат Запорізької міської ради Олег Корольов, а також представник омбудсмена Михайло Волков.
Які проблеми озвучили і обговорили?
- Відсутність заходів щодо зниження рівнів фенолу та формальдегіду, які є важливими для зменшення шкідливих речовин у повітрі.
- Проєкт не передбачає достатніх заходів контролю на джерелах викидів і забезпечення санітарно-захисних зон, що ставить під загрозу його реалізацію.
- У програмі передбачена можливість продовження мартенівського виробництва, тоді як чинні екологічні дозволи передбачають заміну цих технологій на більш чисті до 2027 року.
Водночас за словами організаторів, запрошений до обговорень начальник управління екологічної безпеки Гліба Золотарьова та інші депутати міської ради не прийшли. Планувалося, що саме Золотарьов обґрунтовує думку щодо проєкту Програми і роз’яснить громадськості проблемні питання. Своєю чергою громадськість зможе поставити питання і надати свої аргументи. Як результат, депутати міськради почули б обидві сторони і врахували це перед прийняттям рішення.
Попри відсутність частини запрошених посадовців, організатори зазначили, що отримали частину важливої інформації через прямий ефір. Його перед стартом обговорень запустив один з організаторів, Микола Ралик, у Facebook. Ви можете переглянути ефір за посиланням.
Що далі?
Наступний крок – засідання робочої групи при Запорізькій міськраді. Уже 29 жовтня посадовці спільно з представниками громади обговорять питання внесення змін до екопрограми. Це останній етап перед остаточним ухваленням документа.
Усі охочі можуть долучитися до робочої групи. Подати заявку на участь можна у декілька кліків у чат-боті ЗЦР.
Від автора
Якщо зрештою депутати ухвалять екопрограму в поточному вигляді, то чотирирічну боротьбу містян з викидами буде зведено нанівець.
Читайте також: Запорізька програма зниження викидів: первісток, якому поки не щастить
Обговорення