У Запоріжжі працює програма кредитування на житло “єОселя”: що це значить 

Зображення завантажується

У Запоріжжі вже кілька місяців працює державна програма “єОселя” – іпотечне кредитування житла для військових, медичних працівників, переселенців та інших українців. Наразі до програми долучаються новобудови міста. “Запорізький центр розслідувань” про деталі програми й перші кейси кредитування у місті

У чому суть “єОселя”

Одна з переваг, яку пропонує програма, – це знижена відсоткова ставка на купівлю житла – 3% і 7%. Для порівняння зазвичай ставки складають 15-25%. Тобто якщо квартира, наприклад, коштує 1,5 мільйона гривень, то 3% – це 45 тисяч, а 15% – 225 тисяч. Це 180 тисяч гривень різниці в переплаті. 

Для кого 3%, а для кого 7%

Відсоткова ставка розділяє отримувачів на дві категорії: тих, хто може отримати кредитування під 3% і тих, хто під 7%. У чому різниця?

Ставку у 3% зможуть отримати кадрові військові, правоохоронці, педагоги, медики, освітяни та науковці, а також члени їхніх сімей. Окрім того, військові й силовики, які отримали поранення під час бойових дій (включаючи тих, то має І-II групу інвалідності). Отримати пільгу можуть й детективи і старші детективи НАБУ та члени їхніх сімей
Далі даємо розширений список умов:

  • не молодші за 18 років і не старші за 70 років на дату погашення;
  • не володіють житлом; або мають житло менше ніж 52,5 м² + 21 м² на кожного члена сім’ї додатково; або володіють житлом, ‍розташованим в районі бойових дій чи на тимчасово окупованій території;
  • не беруть участь в інших чинних державних програмах із забезпечення житлом;
  • є платоспроможними;
  • не фігурують у санкційних списках.

А тепер про тих, хто може отримати 7%. Даємо повний список всіх категорій:

  • ветерани війни та члени їх сімей;
  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни, а також сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України;
  • інші громадяни України, які не мають власного житла або власності яких менше ніж 52,5 кв м для сім’ї з однієї особи та додатково 21 кв м – на кожного наступного члена сім’ї (житло на тимчасово окупованих територіях до уваги не береться).

Як це працює?

Крок 1.  Перш за все, треба дізнатися вартість бажаного житла – це може бути вже готова квартира, або будинок у процесі побудови. Зазначимо, що готова квартира має перебувати в експлуатації не більше 10 років.

Крок 2. Заповнити заявку у додатку “Дія” та обрати один з банків-партнерів: Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Глобус банк та Sky Bank.

Крок 3. Чекати узгодження від “Дія”, після якого можна обрати квартиру й укладати угоду.

Запорізький кейс 

Наприкінці вересня першим, хто отримав квартиру по програмі “єОселя”, став службовець СБУ. Його родина придбала двокімнатну квартиру в новобудові, під 3% на  20 років.

Трохи цифр 

Загалом, вже понад 5 тисяч сімей взяли житло в кредит за програмою “єОселя”. Тільки протягом одного робочого тижня видали кредитування понад 200 кредитів. Переважно це були військовослужбовці та силовики. 

Читайте також: “Карамелька” з позолотою: укриття в садочку переобладнають із завищенням цін на 3,5 млн грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі