У Запоріжжі підземну школу для «Січового колегіуму» будують з переплатою 17 млн грн

Зображення завантажується

На будівництві освітнього простору для учнів «Січового колегіуму» завищили ціни на майже 17 мільйонів гривень. «Запорізький центр розслідувань» вчергове проаналізував кошторис і розповідає деталі 

Наприкінці травня державне підприємство «Місцеві дороги Запорізької області» уклало договір на будівництво «підземної школи» за 112,6 мільйона гривень. На відміну від попередніх закладів, простір для школи-інтернату «Січовий колегіум» побудують не на території закладу. 

Сама школа розташована у Хортицькому районі. Однак будівництво йде на майданчику Запорізького облцентру науково-технічної творчості, по пр. Маяковського. Причина тому – експертні висновки. Директорка школи Валентина Єршова раніше розповіла нашим колегам з zprz.city, що після вивчення геології та геодезії вирішили: немає можливості будувати на території колегіуму. 

Аналіз кошторису

У документі ми виділили позиції вартістю від 50 тисяч гривень та перевірили їх у відкритих джерелах. Сукупна вартість таких позицій у кошторисі перевищила 45 мільйонів гривень. При цьому переплата складає майже 17 мільйонів гривень. Для порівняння, це 663 квадрокоптери з переліку тих, на які є щомісячний попит військових.  

Під час вивчення кошторису ми звернули увагу на систематичні переплати за обов’язкові будівельні матеріали. Це, зокрема, такі позиції, як «важкі бетонні суміші», «арматурна сталь гарячекатана», «пісок» тощо. Загалом ми порівняли 18 позицій. Далі наведемо кілька конкретних прикладів, які демонструють механізми завищення вартості. 

Найбільше переплатять за «важкі бетонні суміші». Мова йде про 6,2 мільйона гривень на двох позиціях. Наприклад, ціна суміші класу C25/30 W6, F100 у кошторисі становить майже 14,4 мільйона гривень за потрібний обʼєм. Водночас вартість у відкритих джерелах складає 8,4 мільйона гривень. Тобто різниця – 5,9 мільйона гривень на одній суміші. 

За арматурні сталі переплатять 4,4 мільйона гривень на 4 позиціях. Гарячекатана арматурна сталь – будівельний матеріал, який використовують для зміцнення бетонних конструкцій. У кошторисі зазначені вироби, що різняться за показниками міцності, гнучкості та товщини прута. Розбираємо на прикладі найбільшої за переплатою позиції. 

Сталева арматура діаметром у 16-18 мм у кошторисі вартує понад 8,1 мільйона гривень за трохи більше ніж 200 тонн. Водночас у відкритих джерелах ціна складає 5,7 мільйона гривень, тобто різниця – 2,4 мільйона гривень.

Ще 2,8 мільйона гривень переплатять за «рулонний матеріал ICOPAL FUNDAMENT» – спеціальний будматеріал, який використовується для гідроізоляції. Він стійкий до впливу вологи, перепадів температур та проникнення радону (радіоактивного газу, який виділяється з ґрунту). У кошторисі вартість складає 4,9 мільйона гривень, а у відкритих джерелах – 2,1 мільйона за необхідний обʼєм. 

Менші переплати були за наступними позиціями: 

  • Полістиролбетон (350 кг/куб.м.) – 1 506 285 грн
  • Щебінь із природного каменю – 486 881 грн 
  • Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі (дорожні) –  370 400 грн 
  • Суміші асфальтобетонні гарячі і теплі – 314 214 грн
  • Огородження ОГ-1 – 255 640 грн
  • Полімерна мембрана sikaplan sgma 1.8 – 176 556 грн 
  • Електричний конвектор PL-T700-1400/220 Stinex – 121 917 грн 
  • Цегла керамічна одинарна повнотіла – 115 068 грн
  • Пісок природний рядовий – 120 629 грн
  • Дріт сталевий низьковуглецевий  чорний 1,2 мм – 86 188 грн

Отже, переплата складає 17 мільйонів гривень, або 40% відносно досліджуваного обсягу. Нагадаємо, що раніше ЗЦР проаналізував кошторис будівництва наступних підземних шкіл: ліцею «Логос», ЗОШ №88, ліцею №107 та колегіуму «Елінт»

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі