У запорізькому колегіумі будують підземну школу з націнкою у 9,4 мільйона гривень

Зображення завантажується

Підземну школу на території колегіуму «Елінт» будують з переплатою у 9,4 мільйона гривень. «Запорізький центр розслідувань» проаналізував кошторис по обʼєкту і виявив завищені ціни на будівельні матеріали

На офіційному телеграм-каналі Іван Федоров повідомив, що напередодні Нового року закінчать вже другу підземну школу. Водночас з цим продовжують будівництво й інших обʼєктів. Зокрема, на території колегіуму «Елінт», що розташований в Бородінському мікрорайоні на правому березі. 

Договір на нове будівництво підписали у липні. Воно вартуватиме понад 108,4 мільйона гривень. З них частина грошей піде на матеріали, необхідні для робіт. Тож, ми запитали кошторис і проаналізували його по відповідних позиціям. 

Аналіз кошторису

У документі ми виділили позиції від 50 тисяч гривень, а після перевірили їх та їхню вартість у відкритих джерелах. У даному кошторисі загальна вартість проаналізованих позицій з ПДВ понад 25 мільйонів гривень.

Відтак методом порівняння вдалося визначити 11 позицій, що сумарно мають переплату у понад 9,4 мільйона гривень. Для порівняння, це 368 квадрокоптерів з переліку тих, на які є щомісячний попит військових.  

Аналізуючи кошторис ми звернули увагу, що в черговий раз переплати закладають на обов’язкових матеріалах для будівництва. Зокрема, це «бетонні суміші», «гарячекатана арматурна сталь», «пісок» тощо. Далі дамо кілька детальних прикладів того, як створюють «завищення».

Найбільше переплатять на бетонних сумішах різного типу. Мова йде про понад 6,3 мільйона гривень на трьох позиціях. Для прикладу візьмемо бетонну суміш класу C25/30. У кошторисі її ціна за 1832 тонн складає 9,9 мільйона гривень, тоді як у відкритих джерелах це буде 5,7 мільйона гривень. Тобто, це майже 4,2 мільйона переплати тільки з однієї. Відповідно ще дві – 2,2 мільйона гривень.

За арматурні сталі переплатять 1,7 мільйона гривень за 4 позиції. Гарячекатана арматурна сталь – будівельний матеріал, який використовують для зміцнення бетонних конструкцій. У кошторисі зазначені позиції, що різняться за класом і діаметром, простіше кажучи показниками міцності, гнучкості та товщини прута. 


Найбільша переплата на 12 мм сталі. Так у кошторисі ціна за необхідний обʼєм складає 2,3 мільйона гривень, а у відкритих джерелах 1,7 мільйона, а це 508 тисяч гривень переплати. 

Ще 936 тисяч переплатять на полістеролбетоні – матеріалі, що виготовляється зі суміші цементу, спецгранул, води та спеціальних добавок. Матеріал легший за звичайний бетон, що зменшує навантаження на будконструкції і навантаження на фундамент. Так, у кошторисі ціна 1,8 мільйона гривень, а у відкритих джерелах – 869 тисяч гривень.

Менше переплати були за наступними позиціями:

  • Електричний конвектор Stinex – 128,6 тис. грн
  • Пісок природний рядовий – 68 тис. грн
  • Цегла керамічна одинарна повнотіла – 226 тис. грн

Отже, переплата складає 9,4 мільйона гривень, або 37% відносно досліджуваного обсягу. Нагадаємо, що раніше ЗЦР проаналізував кошторис будівництва наступних підземних шкіл: ліцею «Логос», ЗОШ №88 та ліцеї №107.  

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі